Natūralūs būdai įveikti gerklės skausmą

@ Shutterstock

Dažniausia gerklės skausmo (faringito) priežastis yra virusinė infekcija, tokia kaip peršalimas ar gripas. Viruso sukeltas gerklės skausmas praeina savaime, jį galima gydyti natūraliomis priemonėmis ir namų sąlygomis. Visgi, kuomet sergama rimčiau, kai gerklę skauda itin stipriai ir yra kitų nemalonių simptomų, būtina kreiptis į gydytoją. Esant silpnesniam gerklės skausmui, šie natūralūs augaliniai preparatai jį palengvins arba pašalins:

 

 1. Vaistinės svilarožės šaknis. Šis augalas nuo viduramžių buvo naudojamas gerklės skausmui ir kitoms ligoms gydyti. Jo šaknyje yra į želatiną panaši medžiaga, vadinama gleivėmis, kurios padengia, sutepa ir ramina gerklę. Galite sumaišyti apie 30 gramų džiovintos šio augalo šaknies su 1 litru vandens ir dažnai skalauti gerklę.

   
 2. Šalavijas ir ežiuolė. Nors šalavijas įprastai žinomas kaip maisto ruošimui naudojamas augalas, jis taip pat naudojamas kaip vaistas. Šalavijas atsirado Viduržemio jūros regione ir dabar auginamas visame pasaulyje. Jis nuo seno buvo naudojamas daugeliui uždegiminių ligų gydyti, o įvairūs atlikti tyrimai parodė, kad šalavijas efektyviai palengvina gerklės skausmą. Ežiuolė yra dar vienas augalas, plačiai naudojamas tradicinėje medicinoje. Įrodyta, kad jis kovoja su bakterijomis ir mažina uždegimą. Galite iš šalavijo ir ežiuolės pasiruošti purškalą gerklei. Jo gamybai reikės: 1 šaukštelio malto šalavijo, 1 šaukštelio maltos ežiuolės, pusės puodelio vandens, tuomet užvirkite vandenį, viską išmaišykite ir, pravėsus, naudokite.

   
 3. Obuolių sidro actas. Obuolių sidro actas yra natūralus sveikatos tonikas, liaudies medicinoje naudojamas šimtmečius. Jo pagrindinė veiklioji medžiaga – acto rūgštis, padeda kovoti su bakterijomis. Senovės graikų gydytojas Hipokratas, žinomas kaip medicinos tėvas, netgi naudodavo obuolių sidro acto ir medaus derinį, gripo simptomų gydymui, tokių kaip: kosulys ir gerklės skausmas. Patariama išgerti 1 puodelį šilto vandens, sumaišyto su 1 šaukštu obuolių sidro acto ir šaukštu medaus (galima ir be jo).


   
 4. Sūrus, druskingas vanduo. Šiltas vanduo, sumaišytas su druska, yra gerai žinoma natūrali priemonė siekiant atsikratyti gerklės skausmo. Druska padeda sumažinti patinimą, ištraukdama susikaupusį vandenį iš gerklės audinio. Ji taip pat gali padėti nužudyti nepageidaujamus mikrobus gerklėje. Sumaišykite 1 puodelį šilto vandens su 1 šaukšteliu druskos, kad ši ištirptų, ir kartą per valandą bent 30 sekundžių skalaukite burną šiuo mišiniu.

   
 5. Medus. Medus yra ne tik skanus saldiklis, bet ir dažnai naudojamas kaip efektyvi priemonė norint sušvelninti gerklės skausmą. Jis padeda kovoti su infekcija ir malšina skausmą. Medus gali būti ypač efektyvus, kai jis derinamas su šiltu vandeniu ir obuolių sidro actu ar įvairiomis žolelėmis.

   
 6. Saldymedžio šaknis. Saldymedis yra Europoje ir Pietų Azijoje atsiradęs augalas. Įdomu tai, kad jis buvo naudojamas tradicinėje medicinoje daugeliui sutrikimų gydyti. Saldymedis pasižymi tokiomis savybėmis kaip ir aspirinas, kurios gali padėti sumažinti gerklės skausmą. Itin veiksminga saldymedžio šaknies arbata.
» Rašyti komentarą