Atsikratykite pilvo pūtimo greitai ir lengvai: padės šios 5 priemonės

Dujų kaupimasis žarnyne, pilvo pūtimas ir gurguliavimas gali sukelti ne tik fizinių, bet ir psichologinių nepatogumų. Jeigu ir jus vargina ši problema bei norite jos kuo greičiau atsikratyti, siūlome išbandyti keletą paprastų, bet veiksmingų priemonių.

 

Dujų kaupimasis žarnyne – natūralus procesas

 

Pilvo pūtimas yra normali virškinamojo trakto veiklos dalis ir dažniausiai atsiranda suvalgius tam tikrų maisto produktų ar išgėrus gazuotų gėrimų.

 

„Dujos žarnyne gali kauptis, kai valgydami nuryjate orą arba kai storosios žarnos bakterijos skaido maistą, kuris plonojoje žarnoje nebuvo visiškai suvirškintas“, – portalui Womens Health pasakojo mitybos specialistas Džordanas Hilas.

 

Žinoma, pilvo pūtimą sukelia ne tik maistas. Dėl dujų kaupimosi gali būti kaltas hormonų disbalansas, vidurių užkietėjimas, nėštumas ar vartojami vaistai.

 

Atsisakykite tam tikrų pieno produktų

 

Ne paslaptis, kad kefyras, jogurtas ir sūris yra naudingi virškinimo sistemai – juose gausu gerųjų bakterijų ir mažai laktozės. Vis dėlto, piene, leduose ir grietinėlėje laktozės daug, o tai gali sukelti pilvo pūtimą, skausmą ar net viduriavimą.

 

Jei norite išvengti virškinamojo trakto negalavimų ir dujų kaupimosi žarnyne, atsisakykite pieno produktų, kuriuose gausu laktozės ir verčiau rinkitės kitas alternatyvas.

 

Venkite dirbtinių saldiklių

 

Kai kurie dirbtiniai saldikliai, pavyzdžiui, sorbitolis, maltitolis ir laktitolis, gali sukelti pilvo pūtimą. Jeigu negalite arba nenorite vartoti cukraus, verčiau rinkitės švelnius saldiklius, kaip stevija, datulės ar vienuolio vaisius.

 

Gerkite ramunėlių ir mėtų arbatas

 

Tiek mėtų, tiek ramunėlių arbatos atpalaiduoja ir ramina virškinamąjį traktą. Gerkite šias arbatas ryte, kad sustabdytumėte pilvo pūtimą jam dar neprasidėjus.

 

Sumažinkite suvartojamo alkoholio kiekį

 

Alkoholis negailestingai suardo žarnyno mikrobiomą ir sukelia pilvo pūtimą. Be to, jeigu vartojate gazuotus alkoholinius gėrimus – alų, šampaną ar kokteilius, tuomet žarnyne dujos kaupiasi dar intensyviau.

 

Jei norite atsikratyti nemalonaus pilvo pūtimo, venkite gėrimų su burbuliukais, o geriausia – visai atsisakykite alkoholio.

 

Išbandykite imbierą

 

Imbieras gali padėti pagreitinti virškinamojo trakto sistemos veiklą. Kuo greičiau virškinamas maistas, tuo mažesnė tikimybė, kad jis užsibus žarnyne ir ims rūgti, bei sukels dujų kaupimąsi.

 

Imbieru galite gardinti maistą ir arbatą. Laikui bėgant pastebėsite, kad pilvo pūtimas tapo retesnis, be to, imbieras padės sustiprinti imuninę sistemą.

» Rašyti komentarą