Kodėl būtina kovoti su knarkimu (II dalis)

Kaip žinoti, ar nesi rizikos grupėje?

Knarkimo problemų gali kilti, jeigu:

  • Turi antsvorio (riebalinės atsargos yra kepenų nesugebėjimo susidoroti su toksinais ir pašalinti riebalus iš organizmo pasekmė);
  • Sulėtėjusi medžiagų apykaita (šiuo atveju kepenys ir vėl nespėja atlikti savo funkcijų, valyti organizmo);
  • Tau hipertonija (kitaip tariant, padidėjęs arterinis kraujo spaudimas. Jis sukelia smegenų deguonies badą ir gausybę neigiamų pasekmių);
  • Yra širdies aritmija (padažnėjęs širdies ritmas liudija, kad jai neužtenka jėgų išstumti reikiamą kraujo kiekį ir išvengti deguonies bado);
  • Pasireiškia alerginės būklės;
  • Sergi haimoritu arba lėtiniu sinusitu (kadangi pasunkėja kvėpavimas per nosį, tenka kvėpuoti burna);
  • Yra fizinių nosiaryklės pažeidimų.

Joga padeda įveikti knarkimą

Kaip minėjome, yra trys knarkimo priežastys ir daug prisidedančių veiksnių. Pakalbėkime apie antrąją – fizinę, taip pat apie tai, kaip ją pašalinti. Periferinis knarkimas yra susijęs su sinusų problemomis. Vaikystėje tai gali būti adenoidai, nosies traumos, gerklės patologija (siaura gerklė kaip įgimta ypatybė), lėtinis haimoritas (sinusų uždegimas), rinitas, sinusitas (nosies gleivinės uždegimas kaip virusinių, alerginių ir peršalimo ligų pasekmė), ir pan.

Haimoritą, sinusitą ir rinitą efektyviai padeda viena iš jogos – liūto – poza. Iškvėpimo metu sakoma „a-a-a“, kaip galima plačiau atveriama burna, įkvėpimo metu lūpos sučiauptos, liežuviu braukiant per gomurį, liežuvio galiuku krypstant į gerklę.

Pratimą galima atlikti įvairiai, tačiau dažniausiai patariama plokščią lėkštutę ištepti medumi, įdėti smulkinto česnako, svogūno, imbiero, krienų, garstyčių arba kurių kitų prieskonių. Kaip galima labiau iškišk liežuvį ir lėtai nulaižyk medų ir prieskonius. Liūto poza labai sustiprina kraujo pritekėjimą į nosiaryklę, tad išnyksta uždegiminiai procesai. Medus ir prieskoniai sveikimo procesą tik paspartina.

Chirurginės operacijos – nesudėtinga ir gana efektyvu

Tais atvejais, jeigu nosies pertvara yra kreiva arba gerklė per siaura, reikia kreiptis į LOR (ausų, nosies ir gerklės ligų gydytoją, o jei dar sudėtingiau – otorinolaringologą). Šie trūkumai gali būti pašalinami chirurginiu būdu. Operacijos nesudėtingos, daugeliu atvejų jos daromos taikant vietinę nejautrą. Po operacijos praėjus kelioms valandoms žmogus jau gali keliauti namo.


Šiuolaikinės priemonės ne visada duoda rezultatų

Vakarų Europoje mūsų dienomis vis labiau populiarėja aerozoliai nuo knarkimo – įsipurškei prieš miegą į gerklę specialaus skysčio, kuris „užšaldo“ liežuvėlį ir padaro jį nejudrų (vadinasi, jis vibruoja mažiau, tad knarkimas prislopsta), ir gali eiti ilsėtis. Tačiau iš esmės šis išradimas naudingas tik knarkiančio žmogaus artimiesiems, o šis vis tiek bus dideliame pavojuje, nes ir toliau kvėpuos burna (kas, kad be garso), ir jo laukia tos pačios negatyvios pasekmės, kurias minėjome jau anksčiau.

Šiuolaikinė medicina sugalvojo ir kitų priemonių – pavyzdžiui, specialų įtaisą: ant veido uždedama didelė kaukė, sujungta su kvėpavimo vamzdeliu, tvirtinamu prie aparato, padedančio kvėpuoti. Šio prietaiso esmė yra ta, kad jis pakeičia apatinio žandikaulio padėtį, išstumia jį į priekį. Tai pertvarko kvėpavimo takus ir padeda išvengti knarkimo. Bėgant laikui (po daugelio naktų), žmogus žandikaulis įpranta prie tokios padėties, ir taip fiksuojasi. Tada galima miegoti be aparato. Šio išradimo trūkumas yra tas, kad kad pakinta ne tik žandikaulio padėtis, bet ir dikcija, veido kontūras.

Nepatogiai jaučiasi ir tie, kurie naktimis vartosi nuo šono ant šono, niekaip negali nusiraminti ir rasti tinkamos miego pozos, taip pat ir knarkiančio asmens artimieji – juos gąsdina tokia žmogaus išvaizda. Svarbiausia yra tai, kad prietaisas neveikia be elektros. Niekas nėra apsaugotas nuo to, kad naktį ji nedings – tokiu atveju prietaisas nustotų žmogui tiekti orą. Dar vienas trūkumas yra tai, kad aparatas nepadeda įveikti ligų, kurios ir sukėlė knarkimą.

Kombinuotai knarkimo priežasčiai – kombinuotas gydymas

Trečioji knarkimo priežastis yra pirmųjų dviejų kombinacija: čia įtaką turi ir fiziniai pažeidimai, ir centrinė nervų sistema. Gydytojai-otorinolaringologai tvirtina, kad fizinių priežasčių jie gali padėti atsikratyti 60–70 % pacientų, 25 % atvejų lieka švokštimas, 5 % operatyviai padėti nepavyksta. Tai reiškia, kad fiziniai pažeidimai buvo ne pirminė knarkimo priežastis, o antrinė. Pirmoje vietoje – organizmo intoksikacija, kai kurios ligos. Su jomis kovoti reikia taip, kaip minėjome anksčiau.

Knarkimo problema, kaip ir daugelis kitų organizmo problemų, yra tiesiogiai susijusi su biologiniu žmogaus amžiumi.

Patarimai norintiems atsikratyti knarkimo

  • Valyk organizmą (sureguliuok savo racioną ir mitybos režimą);
  • Normalizuok kūno masę, atsikratyk nereikalingų kilogramų;
  • Sek savo arterinį kraujospūdį, neleisk, kad jis pakiltų;
  • Nepersivalgyk prieš miegą. Valgyk likus ne mažiau kaip dviems valandoms iki miego. Maistas turi būti lengvas;
  • Išsigydyk uždegiminius nosiaryklės procesus;                                                                                                
» Rašyti komentarą
» Komentarai
Vaidas
2012-03-14 20:10
aš pirkęs tuos pleistrus, bet nepadeda
Rimante
2012-03-14 20:10
yra tokie pleistriukai, kurie pakelia nosies sonus ir leidzia kvepuoti. Vienam draugui padejo, o kitam ne... Tai galit pabandyti, gal ir jums pades