Mitas: maža šlapimo pūslė sukelia dideles problemas
Kai kurie žmonės yra linkę manyti, kad šlapimo nelaikymo problema atsiranda dėl mažos šlapimo pūslės. Iš tiesų, sveiko žmogaus šlapimo pūslė gali išlaikyti 400-450 ml skysčio. Taigi šlapimo nelaikymas kyla ne dėl pūslės dydžio, o dėl dubens raumenų susilpnėjimo arba šalutinio infekcijų ar vaistų poveikio.
Faktas: daugiau nei du kartai – metas pas gydytoją
Vieną kartą per naktį atsikelti ir nueiti į tualetą – visiškai normalu, tačiau jei keltis tenka 2 kartus ar dažniau, tai rodo šlapimo pūslės sutrikimus, vadinamus nokturija. Reikėtų kreiptis į gydytoją, kuris atliks tyrimus. Nokturijos priežastimi gali būti per didelis skysčių suvartojimas prieš miegą, padidėjusi prostata, šlapimo pūslės hiperaktyvumas ar vaistų šalutinis poveikis.
Mitas: kiekvieną dieną reikia išgerti daugiau nei 8 stiklines skysčių
Tiesą sakant, toks skysčių kiekis būtinas tikrai ne visada. Viskas priklauso nuo jūsų kūno sudėjimo ir fizinio aktyvumo: kuo stambesnis kūno sudėjimas ir kuo daugiau fizinio aktyvumo turite, tuo daugiau skysčių reikia išgerti. Geriausias patarimas sveikiems žmonėms – gerti tuomet kai norisi, kad išvengtumėte dehidratacijos. Pakankamas skysčių kiekis organizme sumažina šlapimo koncentraciją ir padeda apsisaugoti nuo inkstų akmenų susidarymo.
Faktas: problemų su šlapimo pūsle gali turėti kiekvienas
Šlapimo pūslės problemos visiškai nepriklauso nei nuo amžiaus, nei nuo lyties. Žinoma, didesnei rizikos grupei priskiriamos gimdžiusios moterys, vyresnio amžiaus vyrai ir žmonės su stuburo traumomis. Tačiau problemų su šlapimo pūsle gali turėti ir visi kiti, nes pūslei įtakos gali turėti daugybė faktorių: gyvenimo būdas, ligos, higiena ir t.t.
Mitas: kuo mažiau gersite – tuo geriau bus šlapimo pūslei
Pasak gydytojų, normaliam šlapimo pūslės funkcionavimui privaloma suvartoti pakankamą skysčių kiekį. O štai kavos puodelių bei kolos kiekį reikėtų reguliuoti, nes šie gėrimai savo sudėtyje turi kofeino, kuris stimuliuoja šlapimo pūslę. Žinoma, nieko baisaus, jei kavos atsigersite ryte, tačiau jei gersite kavą nuolatos, nesistebėkite, kad dažniau norėsis eiti į tualetą.
Faktas: Ne visuomet kalta prostatos liauka
Vyrai, turintys problemų su šlapimo pūsle, dažniausiai yra linkę kaltinti prostatos sutrikimus, tačiau toli gražu ne visais atvejais kalta prostata. Kartais šlapimo pūslė pasidaro tiesiog hiperaktyvi. Prostatos sutrikimai ir šlapimo pūslės sutrikimai gydomi skirtingais metodais, todėl reikėtų kreiptis į gydytoją, kuris nustatys tikrąją priežastį ir paskirs gydymą.
Faktas: Kegelio pratimai tinka ir vyrams
Pratimus moterims, po gimdymo susiduriančiomis su nevalingo šlapinimosi problema, gydytojai rekomenduoja ir tas pačias problemas turintiems vyrams. Dubens raumenys turėtų būti įtempiami ir atpalaiduojami kas 3-5 sekundes (pilvo, sėdmenų ir kojų raumenys turi būti atpalaiduoti). Kegelio pratimai atliekami po 10 pratimų 3 kartus per dieną.
Faktas: Sistemos sudarymas gali padėti
Tie, kurie kenčia nuo padidėjusio šlapimo pūslės hiperaktyvumo, gali išbandyti pūslės stiprinimo techniką. Norėdami tai padaryti, pasistenkite eiti į tualetą tik numatytu metu, nepriklausomai nuo to ar norite šlapintis, ar ne. Toks sistemos sudarymas kartu su atliekamais Kegelio pratimais sumažins šlapinimosi dažnumą.
Faktas: svorio kontroliavimas gali padėti kontroliuoti šlapimą
Antsvoris gali būti viena iš padažnėjusio šlapinimosi priežasčių. Todėl sveikas gyvenimo būdas ir antsvorio mažinimas gali ne tik pagerinti šlapimo pūslės veiklą, bet ir užkirsti kelią kitoms problemoms. Gydytojai teigia, kad reguliari fizinė veikla ir Kegelio pratimai sumažina stresinio šlapimo nelaikymo problemą – nevalingą šlapinimąsi kosint, juokiantis ar čiaudant.
Mitas: problemos su šlapimo pūsle neišvengiamos
Jei esate susirūpinę dėl savo šlapimo pūslės – nedelsiant kreipkitės į medikus. Šlapimo nelaikymas – ne senyvo amžiaus, o medicininė problema. Taigi jei tinkamai rūpinsitės savo sveikata, tikėtina, kad šlapimo pūslės sutrikimų jums pavyks išvengti. Jei su šia bėda jau susidūrėte, individualiai sudarytas gydymo planas palengvins simptomus ir bendrą gyvenimo kokybę.
Mitai ir tiesa apie šlapimo pūslę
» Rašyti komentarą
» Komentarai
2012-04-03 16:41