Magnetinių audrų poveikis žmogui

Kaip gi magnetinės audros veikia žmogų? Dar trisdešimtajame XX amžiaus dešimtmetyje Nicoje (Prancūzija) buvo atsitiktinai pastebėta, kad miokardo infarktų atvejų pagyvenusiems žmonėms daugiausia būdavo tada, kai labiausiai sutrikdavo telefonų stočių darbas ir ryšys tapdavo praktiškai neįmanomas. Po to buvo išsiaiškinta, kad telefono ryšys sutrinka magnetinių audrų metu. Tuo remiantis ir buvo padaryta išvada, kad infarktai ir insultai, kaip ir telefono ryšio sutrikimai, yra tiesiogiai susiję su magnetinėmis audromis.

Magnetinių audrų metu neretai skundžiamasi galvos skausmais, migrena, padažnėjusiu širdies plakimu, nemiga, prasta savijauta, spaudimo šokinėjimu ir kitais negalavimais. Kodėl ima skaudėti galvą, jaučiamas svaigimas ir skausmas sąnariuose? Nustatyta, kad magnetinės audros metu kraujas ima tirštėti. Dėl tiršto kraujo sulėtėja deguonies apykaita, o pirmiausiai į deguonies stygių sureaguoja smegenys ir nervų galūnėlės.

Į magnetines audras reaguoja nuo 50 iki 70 % visos žmonijos. Stresinės reakcijos pradžia gali sutapti su magnetinės audros pradžia, arba prasidėti likus vienai arba dviems dienoms iki audros, kitaip tariant, Saulės blyksnio metu.

Įdomu tai, kad 50 % populiacijos geba adaptuotis, kitaip tariant, jų reakcija į kelias iš eilės magnetines audras su 6–7dienų intervalais sumažėja iki nulio.

Tačiau teorija, kad magnetinės audros veikia žmogaus savijautą, turi ir nemažai priešininkų. Jie įsitikinę, kad gravitaciniai pokyčiai, susiję su Žemės, Mėnulio ir saulės sistemos planetų padėtimi, nė iš tolo negali lygintis su tuo stresu, kurį žmonės patiria kasdieniame gyvenime (kratymas, greitėjantis arba stojantis viešasis transportas, staigus leidimasis žemyn arba kilimas ir pan.).

Ką daryti magnetinės audros metu

Jaunas ir sveikas organizmas lengvai prisitaiko ir nesunkiai pakelia magnetinę audrą. Suaugusieji turėtų vengti:

 

  • Alkoholio;
  • Didelių fizinių krūvių;
  • Magnetinių audrų dienomis kraujyje padidėja cholesterolio lygis, todėl patartina nevalgyti riebaus ir saldaus maisto.


Žmonės, sergantys lėtinėmis širdies ligomis, visada reikia turi turėti po ranka įprastų vaistų. Taip pat galima gerti aspiriną, jeigu nėra jokių šalutinių poveikių ir gydytojas nedraudžia jo vartoti, daryti kompresus su eukaliptų aliejumi, apynių ir jonažolių tepalais. Tepalą pasigaminti namų sąlygomis visiškai nesunku: du šaukštus džiovintos žaliavos sutrink į miltelius ir sumaišyk su 50 g vazelino. Laikyk tepalą vėsioje ir tamsioje vietoje.

Suaugusieji gali pagerinti savo adaptacinį mechanizmą vaistiniais augalais, veikiančiais audinių apykaitos procesus. Tai yra:

 

  • Alavijų lapų sultys (nupjaunamas apatinis lapas, kruopščiai nuplaunamas virintu vandeniu, supjaustomas mažais gabaliukais, susukamas į marlę ir išspaudžiamos sultys). Vartoti du kartus per dieną likus 20 minučių iki valgio.
  • Eukalipto tinktatūra. Vartoti po 15 lašų triskart per dieną po valgio.
  • Žemuogių lapų arbata.
  • Jeigu jauti nerimą, nervingumą, blogai miegi, tau padės paprastos raminamosios priemonės – valerijonų ir bijūnų tinktatūra.


Taip pat galima naudoti juoduosius serbentus, spanguoles, vyšnias, citrinas, abrikosus, persikus, mėlynes (šviežias arba konservuotas), pageidautina mankštintis ir maudytis po kontrastiniu dušu.

Detalesnių rekomendacijų, atsižvelgiant į individualų atvejį, galima tikėtis pasikonsultavus su savo gydytoju.

Žmonės į magnetines audras reaguoja skirtingai: vieni blogai jaučiasi jau likus dviems ar trims dienoms iki jų pradžios, kiti – jų metu, dar kiti – kai audra jau būna pasibaigusi. Stebėk savo būseną ir sek prognozes – taip suprasi, kada galima tikėtis nemalonumų.

Laukti namuose, kol praeis magnetinė audra, nėra prasmės, tačiau yra vietų, kur ši audra šėlsta itin stipriai:

 

  • Lėktuvuose. 9–11 km aukštyje mūsų nebesaugo storas oro sluoksnis. Yra duomenų, kad tokiomis dienomis dažniau nutinka aviakatastrofų.
  • Šiaurėje. Šiauriau esančiuose kraštuose (Norvegijoje, Švedijoje, Suomijoje – kitaip tariant, toliau už 60 lygiagretės) žmonės magnetines jaučia labiau negu tie, kurie gyvena piečiau.
  • Metro.
» Rašyti komentarą
» Komentarai
marija
2012-05-19 11:32
labai jauciau poveiki magnetines audros,skaudejo galva,sirdis,nepadejo vaistai ,nesupratau kas vyksta.dabar viskas aisku.
Audrius
2012-04-10 22:54
@ca: "Tikėk netikėk, bet moksliškai įrodyta"

Kur tie irodymai? Gal turi informacijos saltinio nuoroda?
Audrius
2012-04-10 22:53
Nerimtas strapsnis.

"Žmonės į magnetines audras reaguoja skirtingai: vieni blogai jaučiasi jau likus dviems ar trims dienoms iki jų pradžios, kiti – jų metu, dar kiti – kai audra jau būna pasibaigusi. Stebėk savo būseną ir sek prognozes – taip suprasi, kada galima tikėtis nemalonumų."

Vienu zodziu, kazkada visi jauciasi blogai. Net tada kai sauleje dar net nebuvo blyksnio ir auroros nera. Ir todel jie rekomenduoja gerti visokias zoleles. Paistalai vienu zodziu
as
2012-04-07 21:06
tai tiesa,pats patyriau
indre
2012-04-01 17:04
pvz ir man taip buvo kaip praejo viskas man labai galva skaudejo sirdi ir buvo labai bloga