Kiekvienas žmogus sukurtas džiaugtis gyvenimu, o devyni dešimtadaliai jo laimės priklauso nuo sveikatos: ar darniai veikia organai ir visos sistemos, ar laisvi kanalai, kuriais cirkuliuoja skysčiai ir energija. Ypač mūsų sveikata priklauso nuo to, ar organizmas sugeba neutralizuoti ir pašalinti šlakus ir toksinus.
Kartais mums skauda galvą, kartais – kamuoja silpnumas. Imame dažniau sirgti, atrodo, kad organizmas nebekovoja su virusais. Visa tai – intoksikacijos požymiai. Kitaip tariant, kenksmingos medžiagos ima nuodyti organizmą, kauptis audiniuose ir organuose greičiau, negu jis spėja viską pašalinti.
Bandantys pasveikti ieško išeičių. Viena iš jų – detoksikacijos programos, padedančios atsikratyti šlakų ir toksinų, atkurti natūralius gyvybiškai svarbius procesus. Papasakosime, kuo naudingos detoksikacijos procedūros ir kuo jos gali pagelbėti mūsų organizmui.
Intoksikacijos priežastys ir pasekmės
Organizmo funkcijas sutrikdo dvi toksinų grupės:
Egzotoksinai – toksinės medžiagos, patenkančios į organizmą iš išorės (su maistu, vandeniu ir oru). Tai buitinė chemija, antibiotikai, alkoholis ir daugelis kitų dalykų. Toksinai kaupiasi riebaliniame audinyje ir gali metų metus mus nuodyti.
Endotoksinai – toksinai, kurie susidaro mūsų organizme, kuomet sutrinka vidaus organų veikla ir medžiagų apykaitos procesai. Neretai patys esame dėl to kalti: persivalgome, maitinamės netinkamu maistu.
Dėl intoksikacijos pirmiausia nukenčia oda – vienas iš šalinimo organų. Ji tampa pilka, blanki, atsiranda spuogų. Kiti organai, atsakingi už šlakų šalinimą (žarnynas, kepenys, inkstai, limfinė sistema) taip pat neįstengia iki galo susidoroti su problema. Nuolatinis nuovargis, pablogėjusi atmintis, rėmuo, trapūs nagai ir plaukai, disbakteriozė – nedviprasmiškas organizmo signalas, įspėjantis apie intoksikaciją.
Detoksikacijos metodai
Ką darote, jeigu iškyla sveikatos problemų? Greičiausiai kreipiatės į specialistus. Šie ir neprašomi labai mielai išrašo vaistų, o juk jų vartojimas gali apsunkinti intoksikaciją.
Derėtų aptarti su savo gydytoju detoksikacijos programos galimybę: ji padėtų pašalinti organizme susikaupusius šlakus ir toksinus. Nereikėtų tuo užsiimti sergantiems širdies ir endokrininės sistemos ligomis, vėžiu, jeigu per mažas svoris, taip pat nėščiosioms.
Žarnyno valymas
Ar žinote, kad kiekvieno iš mūsų žarnyne yra apie 2–3 kg išmatų, nuodijančių organizmą ir sekinančių energijos resursus? Tai ideali terpė, kurioje gali daugintis puvimo bakterijos. Jų šalinimo produktai patenka į kraują ir iš vidaus kenkia imuninei sistemai.
Žarnyno valymas – svarbiausia detoksikacijos procedūra. Būtent šioje organizmo dalyje vyksta vandens ir jame ištirpusių medžiagų įsiurbimas (vadinasi, ir toksinų). Tai reiškia, kad nė viena valymo procedūra nebus veiksminga, jeigu neskirsite dėmesio žarnynui (juk toksinai į mūsų organizmą pateks ir toliau).
Šią procedūrą atlieka klinikose, tačiau gali skirtis naudojama aparatūra ir priemonių sudėtis. Paprastai mechaninis, cheminis ir biologinis žarnyno valymas trunka apie 45 minutes. Klinikos gali pasiūlyti kitokį variantą, kurį sudaro kelios procedūros: išvaloma tiek storoji, tiek plonoji žarna. Viskas trunka apie 3 valandas: pacientui duodama gerti specialaus tirpalo, nuo kurio žarnynas išsivalo natūraliu būdu.
Patys drąsiausi gali išmėginti žymųjį jogų naudojamą būdą: tuščiu skrandžiu išgeriama 10–12 stiklinių pasūdyto vandens, po kiekvienos iš jų daromi tam tikri pratimai, padedantys išvalyti žarnyną.
Už pastangas jums bus atlyginta: veidas taps gaivesnis, išnyks pilvo pūtimas ir sunkumo jausmas, ir, žinoma, neteksite kelių kilogramų.
Kepenų valymas
Išvalomos kepenys, tulžies pūslės ir tulžies latakai (draudžiama sergantiems tulžies pūslės akmenlige).
Nevalgius ryte išgeriama stiklinė šilto vandens su ištirpintu šaukšteliu sorbitolio, pagulima ant dešiniojo šono pusantros valandos, pasidėjus po kepenimis šildyklę. Skystos išmatos – procedūros veiksmingumo įrodymas. Po šito kepenys ims šalinti iš kraujo kenksmingas medžiagas daug geriau. Susigrąžinsite jėgas, jaunystę ir sveikatą. Gal visai ne be reikalo indėnams atrodo, kad tai svarbesnis organas net ir už širdį?
Kraujo valymas
Procedūrą atlieka daugelis kosmetologijos klinikų. Yra metodikų, taikomų norintiems pagerinti savijautą ir sustiprinti organizmo apsaugines jėgas.
Lazerinis kraujo valymas – procedūra, kurios metu įvedami į veną arba tvirtinami virš jos šviesos diodai. Lazerio spinduliu veikiamos kraujagyslių sienelės ir kraujo ląstelės.
Kraujo valymas ozonu: skiriamos daug ozono turinčių tirpalų injekcijos. Dažnai naudojami įvairūs leidžiami medicininiai preparatai.
Bet kuri iš šių procedūrų turi labai stiprų valomąjį ir gydomąjį poveikį.
Detoksikacija - pagalba organizmui (I dalis)
» Rašyti komentarą