Jei biure ėmė skaudėti galvą...

Galvos skausmas – menkas malonumas, ypač dirbant biure, kur ir be to problemų per akis... Kaip sau padėti?

Išgerkite nuskausminamųjų. Aspirinas – pats paprasčiausias ir saugiausias variantas. Stipresni vaistai – ketanovas, solpadeinas, spazmalgonas. Gerti reikėtų tik tuos, kuriuos jums išrašė gydytojas, ir tik tokiomis dozėmis, kokiomis jis rekomendavo.

Išgerkite vandens. Įrodyta, kad jis per pusvalandį palengvina galvos skausmą. Įsitikinkite, kad geriate jo pakankamai, ypač jei daug laiko praleidžiate prie kompiuterio.


Pamankštinkite kaklą. Galvos skausmo priežastimi gali tapti per daug užspausti kaklo raumenys (ypač dažnai ši problema vargina tuos, kurie nepatogiai sėdi). Atlikite keletą pratimų. 1) Nuleiskite galvą žemyn, pabandykite smakru pasiekti krūtinę. Tada atloškite atgal. Padėkite galvą ant kairiojo peties, tada – ant dešiniojo. Pakartokite bent 5 kartus. 2) Atpalaiduokite kaklą ir 5 kartus padarykite sukamuosius galvos judesius į kairę pusę, tada – į dešinę.

Jei dirbate atskirame kabinete, skirkite keletą minučių jogai arba meditacijai.

Išgerkite arbatos. Net jei už lango nuo karščio lydosi asfaltas, pasidarykite karštos arbatos su citrina, šaukšteliu medaus ir imbieru. Šis kinų receptas niekada nenuvilia, be to, stiprina imunitetą.

Pamasažuokite galvą. Smiliumi ir didžiuoju pirštu patrinkite smilkinius (tose vietose, kur jaučiamas pulsavimas), taip pat – tašką tarp antakių. Jogų teigimu, šioje vietoje yra „trečioji akis“ – didelė energijos sankaupa, kurios sąstovis gali tapti galvos skausmo priežastimi. Masažas padeda ją išlaisvinti, todėl organizmas atsipalaiduoja, o skausmas nuslopsta.

» Rašyti komentarą