10 priežasčių nedelsiant kreiptis į stomatologą

Kai ima skaudėti dantį, klausimų, ką daryti, paprastai nekyla – ilgai kentėti tiesiog neišeina, todėl čiumpame artimiausią talonėlį pas stomatologą. Tačiau kai kurios stomatologinės problemos yra tokios pat rimtos, bet dėl jų pagalbos kreipiamasi retai. Štai kokiais atvejais laukti nepatartina.
 
Kraujuojančios dantenos
 
Jeigu valydami dantis pastebite, kad kraujuoja dantenos, arba periodiškai jaučiate burnoje kraujo skonį – nedelskite. Laiku sustabdyti dantenų pokyčius ir užkirsti kelią porodontozei reiškia išgelbėti dantis. Atminkite: dėl dantenų problemų gali iškristi net ir sveiki dantys.
 
Pavalgius ko nors saldaus skauda dantis
 
Jeigu valgydami saldumynus jaučiate dantų skausmą, tai greičiausiai dantų ėduonies požymis. Jūs galite nepastebėti jokių pokyčių – tik skausmą užvalgius mėgstamo šokolado. Jis pats savaime nepraeis, ir situacija gali tik pablogėti. Kol yra ką gelbėti – skubėkite pas stomatologą.
 
Maistas nuolat stringa tarp dantų
 
Kalba šiuo atveju ne apie riešutus ir kietą mėsą – šių produktų tarpdančiuose gali užstrigti visiems. Tačiau jeigu jums reguliariai tenka dantų krapštukais krapštinėti likučius tose pačiose vietose, greičiausiai ten jau yra ką taisyti. Ėduonis ant dantų šonų – viena iš labiausiai paplitusių problemų.
 
Nemalonus burnos kvapas
 
Jeigu nemalonus burnos kvapas neišnyksta net pakeitus dantų pastą ir pakoregavus racioną – kreipkitės į stomatologą. Tikėtina, kad turite dantenų problemų, arba kaltas ėduonis. Nemalonus kvapas reiškia puvimo procesus. Jeigu stomatologas neranda problemos, būtina kreiptis į otorinolaringologą (LOR). Beje, nemalonus kvapas atsiranda ir dėl hipokligemijos (pasitikrinkite cukraus lygį kraujyje).
 
Akies skausmas, užgulta nosis
 
Dėl parodonto uždegimo ir ėduonies gali prasidėti nervo uždegimas, tačiau skausmas jaučiamas visai kitoje vietoje – pavyzdžiui, skauda ir trūkčioja akis, būna užgulta viena šnervė (nors slogos nėra). Jeigu oftalmologas ir otorinolaringologas neaptinka patologijos, reikia gydyti dantis.

 
Skauda žandikaulį, jis trakšti
 
Šios problemos būdingos tais atvejais, kai protiniai dantys auga netaisyklingai, dėl žandikaulio sąnario išnirimo (o taip ir vėlgi nutinka, kai dantys auga ne taip, kaip turėtų).
 
Nemalonus skonis burnoje net po dantų valymo
 
Taip nutinka, kai maistas patenka į ertmes, prie kurių neprieinate su dantų šepetėliu. Dažniausiai nukenčia protiniai dantys, nes juos sunkiausia išvalyti (neužtenka vietos šepetėliui ir pan.). Maisto likučiai užstringa ilgam, ir sukelia nemalonų kvapą ir skonį. Ėduonies pažeistus protinius dantis patartina šalinti.
 
Nepatogus sąkandis
 
Jeigu jūsų įprastas sąkandis pasikeitė, gali būti, kad kliba dantys. Jūs tiesiog negalite „patogiai“ susičiaupti, jaučiate raumenų ir žandikaulio tempimą. Jeigu nesiimsite priemonių, prarasti galite net ir sveikus dantis.
 
Patinusi viena veido pusė
 
Šis simptomas vadinamas fliusu. Taip nutinka dantenų uždegimo atveju, kai yra pūlinių. Savarankiškai gydytis (tuo labiau – kaitinti) negalima, nes gali prasidėti kraujo užkrėtimas ir meningitas. Būtina tuojau pat kreiptis į stomatologą, neatidėliojant kitai dienai.
 
„Šaudymas“ ausyje
 
Jeigu ilgai gydotės ostitą, tačiau skausmas neišnyksta, reikia įsitikinti, kad problema ne stomatologinė. Žandikaulio nervo sudirgimas gali sukelti skausmą ir kitose vietose. Tikėtina, kad pašalinus protinį dantį „šaudymas“ liausis.
 
Būkite sveiki!

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Odontologas
2016-02-17 00:21
Baisiausiai yra tai, kad Lietuvoj stomatologų nėra jau beveik 12 metų... tai kur kreiptis žmonėms mielas žurnaliste??? Straipsnis - tai aklas vertimas iš rusų kalbos, net nepasidomėjus apie tai, kad nuo 2004 Lietuvoj yra odontologija...