7 natūralios priemonės, palengvinančios nudegimų saulėje simptomus

Vis labiau įsibėgėjant vasarai, daugiau laiko praleidžiame gamtoje, mėgaujamės saulės spinduliais. Džiaugiantis saulės teikiamais malonumais: šiluma, vitaminu D ir gera nuotaika, atsiranda rizika nusvilti. Laimei, yra nemažai visiems prieinamų natūralių priemonių namuose, kurios gali palengvinti nudegimus – sumažinti niežulį, skausmą, atvėsinti ir nuraminti pažeistą odą.

 

Vėsus vanduo

 

Nudegus saulėje, atsiranda odos uždegimas. Vienas iš paprasčiausių būdų gydyti uždegimą yra paveiktos zonos atvėsinimas. Jau tuo metu, kai deginatės, patariama kuo daugiau laiko praleisti vandenyje, ar tai būtų: vandenynas, ežeras, upelis. Tačiau, būkite atsargūs dėl baseinų, nes chloruotas vanduo gali dar labiau dirginti odą. Taip pat turėtumėte vengti tiesioginio ledo dėjimo ant pažeistos zonos – tai gali padaryti daugiau žalos itin jautriai, nuo saulės nusvilusiai odai. Po visos dienos, praleistos lauke, rekomenduojama pasėdėti vėsioje vonioje arba nusiprausti duše šaltu vandeniu.

 

Sodos ir avižinių dribsnių derinys

 

Įmetus keletą kupinų sodos šaukštų į vonią, prileidus šalto vandens, pamirkus tokioje vonioje apie 15–20 minučių, galima sumažinti saulės padarytą žalą odai. Į vonią įdėjus dar ir puodelį avižų, taip pat malšinamas dirginimas ir oda lengviau išlaiko natūralią drėgmę. Tačiau, negalima šveisti odos nei vonioje, nei išlipus iš jos. Visą kūną atsargiai nusausinkite rankšluosčiu – netrinkite.

 

Alijošius

 

Užtepus alijošiaus gelį ant odos (arba nulaužus augalo gabalėlį ir pridėjus), galima nedelsiant nuraminti nedidelius nudegimus saulėje.

 

Ramunėlių arbata

 

Ramunėlių arbata ne tik raminančiai veikia psichologinę savijautą, tačiau taip pat puikiai numalšina nuo saulės sudirgusią odą. Išvirkite arbatą taip, kaip įprastai, ir leiskite jai atvėsti. Pamirkykite arbatoje skudurėlį ir uždėkite jį ant pažeisto odos ploto, palaikykite apie 10 min. Jei esate alergiški žiedadulkėms, neturėtumėte naudoti šio gydymo metodo, nes dėl jo gali kilti alerginė odos reakcija.

 

Dėvėkite lengvus ir laisvus drabužius

 

Kuomet nusvilote saulėje ir oda gyja, būtinai dėvėkite drabužius, kurie nelimpa prie odos, leidžia jai kvėpuoti. Natūralių pluoštų: medvilnės, bambuko, apranga yra labiausiai tinkama dėvėti po saulės nudegimo (ir apskritai visuomet).

 

Gerkite daug vandens

 

Kadangi oda kovoja su saulės spindulių daroma žala, jai reikia drėgmės, kurios prarado leidžiant laiką saulėje. Jeigu vis dar neturėdavote motyvacijos gerti pakankamai vandens kiekvieną dieną – bjaurus nudegimas saulėje, turėtų būti pakankama priežastis, kad priverstumėte tai daryti.

 

Drėkinkite odą kremu, pagamintu iš natūralių medžiagų

 

Vienas iš svarbiausių dalykų, kuriuos galite padaryti, kad oda luptųsi kuo mažiau, yra reguliarius pažeistų plotų tepimas drėkinamuoju kremu. Norėdami sumažinti odos dirginimą, naudokite drėkinamąjį kremą be pridėtinių kvapų ir dažų (geriausias – jautriai odai).

» Rašyti komentarą