10 patarimų, kaip bute išgyventi vasaros karščius

Kai temperatūra lauke pakyla iki 30 laipsnių ir daugiau, butas pradeda priminti įkaitintą krosnį. Karštomis dienomis tokiose patalpose būti nepaprastai sunku. Laimei, yra būdų, padedančių išgyventi šį nelengvą periodą ir atvėsinti namus net ir be brangaus kondicionieriaus.
 
1. Pirmiausia, ką reikia padaryti – užtamsinti visus langus žaliuzėmis arba užuolaidomis. Ypač gerai,, jeigu žaliuzių paviršius padengtas specialia danga, atspindinčia saulės šviesą, tačiau per daug įkaisti neleis ir tankios šviesių spalvų užuolaidos.
 
2. Jeigu yra galimybė, stenkitės atjungti visus elektros prietaisus (žinoma, išskyrus šaldytuvą) – jie taip pat išskiria nemažai papildomos šilumos.
 
3. Gerai išvėdinkite namus, bet tik naktį, kai oro temperatūra lauke yra žemesnė, negu bute. Šaltas oras atvėsins sienas ir padės patalpoje ilgiau išlaikyti malonią temperatūrą.
 
4. Įsijunkite ventiliatorių. Tai – greitas, pigus ir labai paprastas būdas atvėsinti patalpą. Nors iš tikrųjų oras ir neatvėsta, kaip nuo kondicionieriaus, tačiau sujudina orą ir sukelia vadinamąjį „kontroliuojamą skersvėjį“. Net ir šiltas cirkuliuojantis oras pasižymi vėsinamuoju poveikiu. Tiesa, sėdėti tiesiai priešais ventiliatorių nereikia – rizikuojate susirgti ausų ir gerklės ligomis.
 

5. Kai karštis bute taps nepakenčiamas, pripilkite vonią šalto vandens ir palikite vonios kambario duris atviras. Vanduo gerai sugeria šilumą ir vėsina orą, ir po truputį oro temperatūra namuose susivienodins.
 
6. Karštas oras kaipmat atvės, jeigu skalbyklę su šlapiais skalbiniais pastatysite kambario viduryje. Deja, tokia perspektyva tinka ne visiems. Tokiu atveju galima pastatyti priešais ventiliatorių dubenį su lediniu vandeniu ar dar geriau – ledu.
 
7. Dieną neatidarykite langų! Daugelis dieną atidaro langus, kad išvėdintų patalpą. To daryti nereikėtų. Karštas oras ne tik neatvėsins jūsų namų, o tik dar labiau juos įšildys. Ryte išeidami į darbą uždarinėkite langus ir užtraukite užuolaidas – grįžus po darbo dienos namai bus tikrai vėsesni, negu palikus „vėdintis“.
 
8. Plaukite rankas su šaltu vandeniu. Taip ne tik jausitės geriau, bet ir atvėsinsite organizmą. O šaltas vanduo, kitaip nei šiltas, papildomai nekaitins oro patalpoje.
 
9. Vakare jums vis dar karšta? Turėkite omenyje, kad įprastos kaitinės lemputės išskiria daug šilumos. Jeigu jų dar turite, pakeiskite jas.
 
10. Negaminkite per karščius! Kai lauke – 30 laipsnių šilumos, jau vien mintis apie gaminimą turėtų jums kelti siaubą. Atsisakyti ant dujinės viryklės ar orkaitėje keptų patiekalų nėra sunku – paprastai tokiu oru apetitas būna sumažėjęs, todėl galima suvalgyti vaisių ar daržovių salotų. Tai ne tik skanu, bet ir naudinga. Toks maistas padės atkurti skysčių balansą organizme.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Diana
2015-07-10 12:36
o man - ideja su pilna vonia salto vandens
Andrejus
2015-07-09 19:29
Man ptyko skalbikle isnesti ikambaruo vyduri