Kokybiškas miegas naktį garantuoja ne tik puikų energijos lygį visą dieną, bet ir stabilią fizinę bei psichinę savijautą. Tačiau, ką daryti, jei kamuoja nemiga? Specialistų teigimu, miego problemas kartais gali padėti išspręsti patys paprasčiausi mitybos pokyčiai.
„Eternalbeing“ įkūrėja Michelle Geraghty-Corns express.co.uk pasakoja, kad savo praktikoje pastebėjo, jog tam tikri mitybos įpročių pokyčiai gali nemenkai pagerinti miego kokybę. Specialistė išskiria net 4 maisto produktus, kurie gali pagelbėti kenčiantiems nuo nemigos.
Bananai
Daugelis pacientų bananus valgo pusryčiams – tai puikus pagardas košėms ar vaisių kokteiliams. Vis dėlto, „Eternalbeing“ įkūrėja Michelle Geraghty-Corns sako, kad bananus vertėtų valgyti prieš miegą, o ne ryte: „Bananuose gausu magnio, kuris puikiai atpalaiduoja raumenis ir padeda lengviau užmigti, bei kokybiškiau išsimiegoti. Bananus galima supjaustyti griežinėliais ir valgyti paskaninus riešutų sviestu – taip ne tik geriau išsimiegosite, tačiau ir natūraliu būdu sureguliuosite kraujo spaudimą.“
Riebi žuvis
2014 metais žurnale „Journal of Clinical Sleep Medicine“ paskelbtame tyrime teigiama, kad tris kartus per savaitę lašišą valgę pacientai galėjo mėgautis geresniu miegu, be to, apklausos metu jie teigė geriau besijaučiantys ir dienos metu.
„Riebioje žuvyje gausu vitamino D ir omega-3 riebiųjų rūgščių, kurios reguliuoja serotonino gamybą smegenyse. Žiemą, kai vitamino D kiekis organizme sumažėja, svarbu reguliariai valgyti žuvį, kad palaikytumėte tinkamą smegenų ir nervų sistemos veiklą, bei užtikrintumėte kokybišką miegą naktį“, – teigia Michelle Geraghty-Corns.
Riešutai
Graikiniuose riešutuose, migdoluose ir pistacijose yra svarbių mineralų, pavyzdžiui, magnio ir cinko, kurie būtini daugeliui organizmo funkcijų, tame tarpe ir kokybiško miego, užtikrinimui.
„Patariu riešutus valgyti antroje dienos pusėje, nes juose gausu medžiagų, kurios gali padėti pagerinti miego kokybę. Tyrimų duomenimis, riešutuose esantis magnis gali padėti sumažinti uždegimą ir kortizolio kiekį kraujyje, todėl pagerėja nemigos kamuojamų žmonių miego kokybė“, – patarimais dalijasi specialistė.
Vyšnių sultys
„Eternalbeing“ įkūrėja Michelle Geraghty-Corns pasakoja, kad nors daugelis gali nustebti, tačiau vyšnių sultys, kaip niekas kitas gali padėti kenčiantiems nuo miego sutrikimų. „Vyšnių sultyse gausu naudingų medžiagų, tokių kaip magnis, fosforas ir kalis, taip pat šiame gėrime daug melatonino. Jau seniai pastebėta, kad vyšnių sultys skatina mieguistumą, o melatoninas reguliuoja miego ritmą“, – sako M. Geraghty-Corns.