Madinga ir pelninga studijų kryptis Klaipėdos mieste - sveikatingumas

Nuolat atsinaujinančioje ir tobulėti siekiančioje Klaipėdos valstybinėje kolegijoje (KVK) – dar vienas žingsnis į priekį. Aukštojoje mokykloje baigiamas įgyvendinti projektas, kurio metu kartu su Rygoje (Latvija) įsikūrusia aukštąja mokykla ISMA buvo sukurta ir pradėta įgyvendinti unikali jungtinė studijų programa „Sveikatingumo paslaugų vadyba“. Tai analogų neturinti 3 metų trukmės jungtinį profesinio bakalauro laipsnį suteikianti studijų programa. Kodėl verta rinktis?

Priėmė iššūkį


„Idėja sukurti analogų neturinčią jungtinę studijų programą kilo bendradarbiaujant su Nacionaline SPA asociacija (NSA)“, – prisimena KVK direktoriaus pavaduoja strateginei plėtrai Nijolė Galdikienė. 2010 m. asociacija, įvertinusi savo narių poreikius, pasiūlė bendradarbiaujant su kolegija sukurti Sveikatingumo paslaugų vadybos studijų programą.
„Sužinojome apie Švietimo ir mokslo ministerijos planus naudojant ES Struktūrinių fondų lėšas investuojant į naujų jungtinių studijų programų kūrimą. Programų kūrime buvo skatinamos dalyvauti ir asociacijos“, – antrino NSA prezidentas Lukas Mackevičius.
Asociacija vienija daugumą Lietuvoje veikiančių SPA ir sveikatingumo centrų, kurie nuolatos ieško naujų darbuotojų ir pasigenda kvalifikuotų vadybininkų bei vadovų.
Didžiausias iššūkis buvo surasti užsienio aukštąją mokyklą, kuri patikėtų projekto idėja, studijų programos reikalingumu ir sutiktų dalyvauti tokios programos rengime. Taip pat buvo nelengva sukurti pačią programą, kadangi iki šios neturėjome patirties rengiant jungtines pirmos pakopos studijų programas ne tik kolegijoje, bet ir Lietuvoje.Padiktavo rinka

SPA, sveikatingumas, svetingumas – atskiras sektorius, kuriam galioja kitokios verslo kūrimo ir vystymo taisyklės.

SPA asociacijos nariai sutartinai tvirtina, jog sunku rasti tinkamų darbuotojų, kurie turėtų šiuolaikinių rinkodaros, vadybos žinių, tačiau kartu išmanytų žmogaus anatomiją, sveiką mitybą.
„Vadybininko darbą dirbantis turi turėti ir specifinių žinių apie industriją, kurioje dirba, – kaip jis aptarnaus klientus, siūlys paslaugą, produktą. Specifinės SPA centrų finansinės išlaidos ir kiti niuansai, kurie gali įmonei atnešti nuostolių arba leisti sutaupyti“, – mintimis dalijosi L.Mackevičius.

Šiuo metu pasaulyje apie 4 tūkst. studentų studijuoja su sveikatingumo vadyba susijusias programas. Maždaug 130–180 tūkst. vadovų dirba šiame versle ir šis skaičius auga. Jaučiamas kvalifikuotų darbuotojų poreikis.

Kūrybos rezultatas

Jungtinę studijų programą „Sveikatingumo paslaugų vadyba“ kartu su asociacijos nariais kūrė KVK Socialinių mokslų fakulteto dėstytojai.

„Dėstytojams, dalyvavusiems studijų programos rengime, buvo organizuoti 5 mokymai ir 3 stažuotės į Jungtinę Karalystę“, – pasakojo Jurgita Kasparienė, Turizmo ir rekreacijos katedros vedėja.
Teko nelengvas uždavinys – programa apima biomedicinos ir socialinių mokslų dalykus. Studijų programoje yra naujų, patrauklių dalykų: sveikatingumo verslo plėtra ir entreprenerystė, sveikatingumo paslaugų vadyba, koučingas, konsultavimas, sveika gyvensena, racionali mityba, SPA, holistinė terapija, verslo sistemų, technologijų valdymas, ugdomasis vadovavimas, konsultavimas ir kt.
Iš projekto lėšų buvo parengtos dėstymo metodikos, įsigyti vadovėliai, nešiojami kompiuteriai, speciali IT programa, kurią naudoja SPA centrai.Studijos – ne tik smagi patirtis

„KVK pasirinkau neatsitiktinai. Studijos ne tik pasirodė įdomios, bet ir pakankamai koncentruotos. Sveikatingumo paslaugų vadybos studijų programa buvo nauja ir patraukli. Ko verta galimybė studijuoti Rygoje anglų kalba? Juk tai unikalu! Po pirmųjų metų pamačiau – pasirinkau teisingai.
Dėstytojai kompetentingi, bendradarbiaujantys su studentais“, – pasakojo grupės seniūnė Monika.
„Šias studijas pasirinkau dėl to, kad mokslas orientuotas į SPA centrus, būtent ši sritis mane žavėjo jau seniai, todėl tikrai jaučiuosi „neprašovusi“. Be to, itin vertinu ir tai, kad mums sudarytos visos sąlygos tobulinti rusų kalbą“, – pasakojo minėtos studijų programos studentė Brigita Žinčiūtė.
Pašnekovė patikino, kad jau po pirmųjų studijų metų neabejoja tapsianti kompetentinga specialiste, galinčia klientams taikliai parinkti procedūras bei užimtumą.
„Nors mus ugdo kaip vadybininkus, tačiau mes turime išmanyti viską. Jau pirmaisiais metais mokėmės anatomijos, buvo dėstomos kitos su sveikatingumu susijusios paskaitos. Kai kurios jų iš tiesų buvo sudėtingos, tačiau jau dabar galėčiau žmogui parinkti būtent jam geriausiai tiksiančias procedūras“, – patirtimi dalijosi studentė.

Imi vieną – gauni du

Studijų rezultatas – ne tik žinios ir praktika. Baigusiems studentams suteikiamas dvigubas – KVK ir ISMA jungtinis turizmo ir poilsio profesinio bakalauro laipsnis.
Studijų programa yra socialinių mokslų srities ir turizmo ir poilsio krypties. Baigusieji bus pasirengę ir turės galimybę dirbti Lietuvos bei Europos šalių turizmo ir sveikatingumo paslaugų verslo srityse: sveikatingumo, laisvalaikio, grožio terapijos, turizmo informacijos, apgyvendinimo, pramogų ir kt.
Aštuoniems studentams, kurie mokėjo už mokslą, kaip ir buvo numatyta projekte, buvo grąžintos įmokos už studijas.
Projektas „Jungtinės studijų programos „Sveikatingumo paslaugų vadyba“ sukūrimas ir įgyvendinimas“, įgyvendinamas pagal 2007–2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 2 prioriteto „Mokymasis visą gyvenimą“ VP1-2.2-ŠMM-07-K priemonę „Studijų kokybės gerinimas, tarptautiškumo didinimas“.


 

» Rašyti komentarą