Specialistė papasakojo, kaip atsikratyti akių nuovargio: padės viena priemonė

Partnerio turinys
Šis turinys inicijuotas projekto partnerio

Statistika skelbia, kad vidutiniškai kiekvienas žmogus kiekvieną dieną praleidžia apie 10-11 valandų, žvelgdamas į vienokius ar kitokius ekranus. Vieni daugiau laiko praleidžia prie kompiuterio, kiti – prie mažesnių išmaniųjų įrenginių.

 

Ir nors be kompiuterių bei technologijų neįsivaizduojame savo gyvenimo, vis tik dėl to labiausiai nukenčia mūsų akys. Būtent akių nuovargis sukelia nuolatinį galvos skausmą, vaizdas tampa ne toks ryškus, o kasdienybę apsunkina išsausėjusios akys.

 

Apie tai, kaip apsaugoti akis nuo nuolatinio nuovargio ir kokie būdai gali palengvinti kiekvieno kasdienybę, pasiteiravome optometrikės Laurynos Pocienės.

 

Akinių lęšiai mažina akių nuovargį

 

Ekspertė sako, kad nors šiuolaikinis gyvenimas neįsivaizduojamas be technologijų, vis dėlto padėti sau mes tikrai galime – tereikia žinoti kelis pagrindinius dalykus bei įsiklausyti į specialistų patarimus.

 

Vienas iš būdų, galinčių padėti kovoti su pavargusiomis akimis, yra „No tense III“ akinių lęšiai, kuriuos gamina „Bod Lenses“.

 

Tai viena moderniausių nepriklausomų laboratorijų ir progresinių lęšių gamintojų Šiaurės Europoje, naudojanti aukštos kokybės įrangą.

 

„BOD Lenses“ išsiskiria savo aukštomis technologijomis, nepriekaištinga kokybe ir dinamiška komanda, kuri greitai prisitaiko prie pokyčių.

 

Kaip sako L.Pocienė, tai unikalūs vieno židinio akinių lęšiai, kurie sumažina akių nuovargio simptomus.

 

„Būtent „No tense III“ lęšiai, kuriuos gamina „Bod Lenses“, yra rekomenduojami nuolatiniam nešiojimui, kaip ir įprasti akiniai. Jie tinkami ir vairavimui, ir darbyi iš arti. Juos rekomenduočiau ir tiems, kurie susiduria su akių nuovargiu dėl intensyvaus darbo artimu atstumu.“

 

Būtina specialisto konsultacija

 

Pasak specialistės, „Bod Lenses“ gaminami „No tense III“ akinių lęšiai rekomenduojami žmonėms iki 46-erių metų amžiaus: Žmonės, kurie darbui iš arti per dieną skiria 3-4 val ar daugiau, dažnai susiduria su akių nuovargio simptomais, tokiais kaip akių paraudimas, akių skausmas, akių sausumo ar deginimo pojūtis, sunkumas sufokusuoti vaizdą skirtingais atstumais ir pan.

 

Šie akinių lęšiai „No tense III“ tinka jauniems žmonėms iki 46 metų ir padeda sumažinti šiuos dėl akių nuovargio atsirandančius simptomus“, aiškina optometrikė.

 

Vis tik ji ragina, pajutus poreikį įsigyti akių lęšus, kreiptis į akių priežiūros specialistus, kurie regos patikros metu išsiaiškins poreikius: „Su specialistu pasidalinkite, kaip atrodo jūsų darbo diena ir ką mėgstate veikti laisvalaikiu.

 

Tokiu būdu specialistas galės rekomenduoti labiausiai jums tinkančius ir didžiausią komfortą teikiančius akinių ar kontaktinius lęšius.“

 

Paprastas patarimas kiekvienai dienai

 

Akinių lęšiai, pasak L.Pocienės, gali turėti skirtingas apsaugines dangas ir kuo daugiau jų uždedama, tuo akinių lęšiai atsparesni aplinkos veiksniams. „Mano patarimas – užsisakyti akinių lęšius su daugiasluoksne danga, kuri apsaugotų akinių lęšius nuo braižymosi, pirštų antspaudų, rasojimo ir pan.

 

Taip pat klientai skatinami atidžiai rinktis ir lęšių gamintojus. „BOD Lenses“ laboratorija atitinka aukščiausius kokybės reikalavimus, naudodama naujausią įrangą ir tiekdama išskirtinius oftalmologinius lęšius bei pasitelkdama „IOT“ dizainą.“

 

Paprašius pasidalinti, kaip reikėtų prižiūrėti akis kiekvieną dieną, optometrikė paragino laikytis tinkamo darbo-poilsio režimo: „Reikėtų paisyti cirkadinių ritmų ir nusileidus saulei sumažinti dirbtinio apšvietimo intensyvumą.

 

Bene populiariausia ir regos priežiūros specialistų labiausiai rekomenduojama taisyklė daug dirbant artimu atstumu yra 20-20-20, kuri primena kas 20 minučių, dvidešimčiai sekundžių nukreipti žvilgsnį į objektą nutolusį per 20 pėdų (kas atitinka maždaug 6 metrus).

 

Taip per valandą akių poilsiui skirsite vos minutę, o akys bus daug laimingesnės.“

 

Daugiau apie akinių lęšių pasirinkimą bei vietas, kur juos galima įsigyti, rasite čia.

» Rašyti komentarą