Įvairiuose tyrimuose apie miego įpročius pastebima, kad vis daugiau žmonių renkasi miegoti nuogi. Naujausiuose tyrimuose netgi nustatyta, kad vidutiniškai kas trečias žmogus kartais miega be rūbų. Atsisakymas dėvėti drabužius miego metu turi daug pliusų – tai ne tik leidžia mėgautis gaiviu miegu, bet ir pagerėja kraujotaka, o tai naudinga širdžiai ir raumenims. Kokybiškas miegas, kuriuo mėgaujatės, taip pat padidina augimo hormono ir melatonino išsiskyrimą, kurie abu turi anti-senėjimo poveikį.
Susipažinkite su daugiau naudų, kurias teikia miegojimas nuogai:
- Geresnė miego kokybė. Norint kokybiškai išsimiegoti, reikia jaustis vėsiai ir gaiviai, rūbų atsisakymas leis greičiau atvėsti kūno temperatūrai.
- Greičiau užmiegama. Žmogus vidutiniškai užmiega per 7 minutes, bet kai kuriems kyla sunkumų bandant užmigti. Įrodyta, kad kūno temperatūros sumažėjimas 1 laipsniu, padeda užmigti greičiau. Geriausias sprendimas – miegas be rūbų.
- Tris kartus mažesnė tikimybė susirgti ligomis, kurios sukelia diabetą, insultą ar širdies priepuolį. Nustatyta, kad miegojimas nuogu kūnu leidžia geriau pailsėti ir lengviau išmiegoti reikiamą valandų kiekį – apie 7-8 valandas, taip išlaikant puikią sveikatą.
- Degina kalorijas. Kūnas miego metu, kai jam vėsu, stengiasi sukurti daugiau rudųjų riebalų, kad susišildytų, o jis gamina šilumą degindamas kalorijas. Tad miegokite ir lieknėkite!
- Sumažina patiriamą stresą. Mokslininkai jau seniai padarė išvadą, kad miego trukmė ir gera kokybė padeda stabilizuoti patiriamo streso lygį ir išlaikyti jį normalų, ne per aukštą. Kaip jau minėta anksčiau, miegojimas be rūbų leidžia išsimiegoti ir pailsėti geriau, todėl ir lengviau susidoroti su patiriamu stresu.
- Skatina vyrų vaisingumą. Remiantis išsamiu Nacionalinio vaikų sveikatos ir žmogaus raidos instituto, Merilando ir Stanfordo universiteto tyrimais, vyrų miegas kad ir vilkint laisvas pižamas, ar dar blogiau – aptemptus apatinius, gali pakenkti spermos gamybai ir sumažinti galimybę susilaukti kūdikio. Taip pat nustatyta, kad vyrams, kurių sėklidėse yra padidėjusi temperatūra (taip nutinka dėl rūbų dėvėjimo naktį), spermatozoidų kokybė yra prastesnė nei tų, kurie sėklides laiko vėsesnėje temperatūroje.
- Sumažina tikimybę moterims sirgti infekcinėmis ligomis. Kuo laisviau leidžiama jaustis kūnui naktį, tuo geriau jis kvėpuoja ir vėdinasi – tampa nepalankios sąlygos daugintis bakterijoms, ir sumažėja tikimybė sirgti lytinėmis infekcinėmis ligomis.