Miego pozos kenčiantiems skausmus

@ Shutterstock

Neretai nutinka taip, kad įkyrus kojų, nugaros ar kaklo skausmas neduoda užmigti. Kitiems gi išsimiegoti neleidžia knarkimas – jų pačių arba partnerio. Užmigti galima greičiau, jeigu pasirenkama tinkama miego vieta ir poza.

Jei knarkiate

Paprastai knarkiama arba knarkimas sustiprėja, kai žmogus atsigula ant nugaros. Ką daryti, jei nenorite gulėti tokioje padėtyje? Viskas labai paprasta: prie drabužių, su kuriais miegate, prisiūkite kišenėlę ir įkiškite teniso kamuoliuką (kišenė turėtų būti tarp menčių). Taip miegoti ant nugaros tikrai negalėsite. Kamuoliuką gali atstoti ir antrosios pusės alkūnė – ši kliūtis taip pat privers apsiversti ant šono ir nebeknarkti. Maždaug per mėnesį ar pusantro išsiugdysite įprotį nebemiegoti ant nugaros.

Sumažinti knarkimą galima pakėlus galvūgalį – rinkitės lovą, kurios galvūgalį galima pakelti, arba pakiškite po galva keletą pagalvių (vienos neužtenka). Jei dedate pagalves, pakiškite jas taip, kad galvūgalis tolygiai kiltų nuo viršutinio krūtinės trečdalio.

Jei degina rėmuo

Šiuo atveju taip pat reikia pakelti galvūgalį – taip sumažinama tikimybė, kad miego metu skrandžio turinys pateks į stemplę. Labai svarbu prieš miegą nepersivalgyti, likus iki poilsio 3-4 valandoms atsisakyti riebaus, sunkaus maisto, vengti alkoholio (pastarasis atpalaiduoja raumenis, todėl galimi refliuksai).

Jei skauda kojas

Jei per dieną prisilakstėte taip, kad maudžia kojas, rekomenduojama prigulti, pakelti jas 60 laipsnių kampu, pagulėti taip 5 minutes, kad sumažėtų patinimas ir nutekėtų limfa. Taip pat būtų naudingas masažas – masažuoti reikėtų pradėti nuo pėdų ir po truputį kilti aukštyn (tai pagerina savijautą, užmigti tampa lengviau). Galima kojas užsikelti ant pagalvės ar ant lovos rėmo. Ilgai taip neišgulėsite – užmigę vis tiek greičiausiai apsiversite ant šono.

Jei skauda nugarą, pečius


Pagrindinė kaklo, nugaros, pečių, rankų ir kojų skausmo profilaktikos priemonė – ne miego poza, o tinkamai parinktas čiužinys. Daugelis klaidingai įsitikinę, kad miegoti ant kieto pagrindo yra geriau. Iš tiesų tik maža dalis žmonių gali pasidžiaugti, kad miegas ant kieto čiužinio šiek tiek ištempia stuburą ir padeda geriau išsimiegoti. Kitiems to tiesiog nereikia.

Čiužinys turėtų būti minkštas, tačiau toks, kad išsaugotų savo ortopedines savybes. Kitaip tariant, jis turi prisitaikyti prie jūsų kūno formos, tačiau neišlinkti kaip hamakas.

Jei skauda nugarą – atsikratykite seno ar kieto čiužinio. Tiesa, būtina atsižvelgti į jūsų svorį. Jeigu sveriate 100 kg, jums reikės kietesnio čiužinio, jei mažiau – minkštesnio.

Jei skauda kaklą

Pirmiausia, ką reikėtų padaryti – išsirinkite patogią ortopedinę pagalvę. Jeigu miegate ant didelės ir storos plunksninės, kaklas nenatūraliai išsilenkia (ir net jei pasitaisysite ją taip, kad būtų patogu, pasivartę vis tiek atsigulsite nepatogiai). Ortopedinės pagalvės laiko formą, tačiau rinktis jas reikia kaip avalynę – pageidautina „pasimatuoti“ (idealiu atveju prieš perkant ant pasirinkto modelio reikėtų pagulėti 5-10 minučių, ir tada reikėtų žiūrėti, ar raumenys kur nors nėra įtempti). Beje, prie tokių pagalvių reikia priprasti – gali būti, kad pirmosiomis dienomis pojūčiai bus keisti ir neįprasti.

Jeigu kaklo skausmai nepraeina, praverstų masažai ir neurologo arba osteopato konsultacija.

Tai įdomu:

57% žmonių užmiega gulėdami ant šono;
17% žmonių užmiega gulėdami ant nugaros;
11% žmonių užmiega ant pilvo.

Likusiejie neturi vienos patogiausios miego pozos – užmigdami jie nuolat ją keičia.

» Rašyti komentarą