Veiksmingos priemonės, padedančios kovoti su galvos svaigimu

@ Shutterstock

Yra galybė priežasčių, kodėl gali svaigti galva. Pavyzdžiui, dėl per mažo vitamino B12 kiekio organizme neretai prasideda nemalonus svaigulys. Beje, dėl šio mums būtino vitamino trūkumo, gali kilti daugybė neurologinių problemų, įskaitant pusiausvyros jausmo praradimą ir mažą kraujospūdį, bei sumažėjusią smegenų kraujotaką. Taip pat galva gali svaigti dėl įvairių ligų, todėl itin svarbu apsilankyti pas gydytoją, jeigu šis nemalonus pojūtis kartojasi.

 

Visgi kartais galvos svaigulys atsiranda ir dėl kitų priežasčių: nuovargio, netaisyklingos kūno padėties, streso, miego trūkumo. Tad sužinokite, kokių priemonių galima imtis, kad palengvintumėte nemalonius simptomus:

 

 1. Gerkite daug vandens, kad organizmui netrūktų skysčių ir nepatirtumėte dehidratacijos.
   

 2. Jei svaigsta galva, esant galimybei, atsigulkite ir užmerkite akis – tai turėtų padėti.
   

 3. Išbandykite akupunktūrą.
   

 4. Kai prasčiau jaučiatės, venkite streso sukėlėjų, t. y. nemalonių situacijų, taip pat atsisakykite alkoholio, kitų svaigiųjų medžiagų.
   

 5. Gerai išsimiegokite.
   

 6. Vartokite vitamino C papildus arba maisto produktus, kuriuose gausu šio vitamino, pavyzdžiui: apelsinus, greipfrutus, braškes, paprikas. Vartojant vitaminą C gali sumažėti galvos svaigimo pojūtis, ypač jei sergate tam tikromis ligomis, kurios sukelia svaigulį, pavyzdžiui, Menjero liga (vidinės ausies liga, kuriai būdinga klausos ir kūno pusiausvyros pažeidimas).
   

 7. Vartokite daugiau vitamino E. Šis vitaminas gali padėti išlaikyti jūsų kraujagyslių elastingumą, o tai leis išvengti kraujo cirkuliacijos sutrikimų ir svaigulio. Vitamino E galima rasti: kviečių grūdų gemaluose, sėklose, riešutuose, kiviuose, špinatuose.
   

 8. Vitaminas D taip pat palengvina galvos svaigimo priepuolius. Tad rekomenduojama į savo racioną įtraukti: žuvų taukus, jautienos kepenis, ikrus, sviestą, pieną, sūrį, kiaušinio trynius, bei saikingai būti saulėje.
   

 9. Kartais galva svaigsta dėl geležies trūkumo išsivysčiusios mažakraujystės, tad reikėtų į savo mitybos racioną įtraukti kuo daugiau maisto produktų, kuriuose apstu geležies: raudonos mėsos, pupelių, tamsių lapinių žalumynų.

» Rašyti komentarą