Kaip vaistus nuo skausmo vartoti su kitais vaistiniais preparatais?

Dažnai, ypač jauni ir skubantys žmonės vienu metu vartoja keletą vaistų nuo tokių negalavimų, kaip galvos skausmas, stresas, nerimas, peršalimas.

Tačiau nedaugelis žino, kaip reikia teisingai juos derinti su kitais preparatais.

„Žmonės dažniausiai vaistus renkasi pagal pavadinimą, žinodami, kad štai šie – nuo galvos, šie – nuo gerklės skausmo. Tačiau jie nežino, kad visi šie vaistai priklauso tai pačiai nesteroidinių priešuždegiminių vaistų grupei ir kad juos reikia vartoti labai atsargiai: nedubliuoti, žiūrėti, kad nebūtų pavojingų sąveikų. Todėl reikia atidžiai skaityti visų vartojamų vaistų sudėtis“, - sako rūpestinga „Gintarinės vaistinės“ vaistininkė Šarūnė Borkertė. Ji pataria vaistus nuo skausmo atsargiai vartoti ir su preparatais nuo peršalimo: juose yra paracetamolio, kuris taip pat mažina skausmą, todėl gali kilti pavojus pažeisti kepenis.


Vaistininkė sako pastebinti, kad kartais žmonės skundžiasi įvairiais negalavimais ir prašo skirtingų vaistų jiems gydyti, nors būtų galima vartoti vieną vaistą, pavyzdžiui, nuo peršalimo, kuris ir sukėlė visus simptomus. „Pasitaiko, kad prie vaistų nuo peršalimo prašo ir vaistų nuo galvos ar nugaros skausmo, nors jų vartojimas tikrai nereikalingas ir net žalingas. Vaistuose nuo peršalimo jau yra skausmą ir temperatūrą mažinančio paracetamolio ir to pakanka“, - teigia Š. Borkertė.

Pasak jos, dažniausiai apie vaistų nesuderinamumą reikia informuoti vyresnius žmones, kurie vartoja daugiau vaistų, vitaminų, tačiau mažiau domisi preparatų sudėtimi, galimomis sąveikomis. Vaistininkė sako, kad yra nustatytos maksimalios įvairių medžiagų dozės, kurių būtina paisyti. „Pernelyg didelis kiekis vitamino C gali apkrauti inkstus. Taip pat nepatartina vartoti gryno kalio preparato su kitais preparatais, kurių sudėtyje taip pat yra kalio – galimas perdozavimas ir širdies ritmo sutrikimas“, - primena specialistė.

Daug dirbantiems, patiriantiems stresą ar galvos skausmus reikėtų atminti vieną svarbią taisyklę: raminančių preparatų, pavyzdžiui, valerijono ir skausmą malšinančių vaistų nereikėtų gerti vienu metu – patartina padaryti dviejų valandų pertrauką.

» Rašyti komentarą