Užkietėjo viduriai? Jums padės šios 5 natūralios priemonės

Šiuolaikinis gyvenimo ritmas, nuolat patiriamas stresas ir netinkami mitybos įpročiai alina organizmą ir sukelia nemalonius simptomus, vienas jų – vidurių užkietėjimas. Anksčiau ar vėliau su šia problema susiduria beveik visi pacientai. Jeigu ir jus kankina užkietėję viduriai, pravartu žinoti keletą natūralių priemonių, kurios veiksmingai gerina virškinimą ir normalizuoja tuštinimąsi.

 

  1. Arbata su medumi ir citrinos griežinėliu

 

Pasigaminkite arbatos, įdėkite į ją medaus ir citrinos. Medus yra vidurius laisvinantis vaistas, be to, padeda sumažinti citrinos rūgštingumą arbatoje. Citrina veikia kaip natūralus virškinimo sistemos stimuliatorius ir padeda pašalinti iš organizmo toksinus.

 

  1. Gerkite daug skysčių

 

Vyrai turėtų išgerti ne mažiau, kaip 3,7 litrus skysčių, o moterys - 2,7 litrus per dieną. Kietos, sausos išmatos yra dažniausia vidurių užkietėjimo priežastis, o geriant pakankamai vandens organizmas bus tinkamai hidratuotas ir išmatos bus tinkamos konsistencijos.

 

Venkite gėrimų, kuriuose gausu kofeino, nes jie iš kūno išstums daugiau skysčių.

 

  1. Valgykite maistą su skaidulomis

 

Maistas, kuriame gausu skaidulų veikia kaip natūralus vidurius laisvinantis vaistas. Jie padeda jūsų išmatoms sulaikyti daugiau vandens ir taip palengvina tuštinimąsi. Į savo dienos racioną turėtumėte įtraukti bent 20–35 g skaidulų, kad būtų užtikrintas sklandus virškinimo procesas. Maisto produktai, kuriuose gausu skaidulų: briuselio kopūstai, obuoliai, figos, sėlenos ir juodosios pupelės.

 

Sėklos ir riešutai, pavyzdžiui, moliūgų, sezamo, saulėgrąžų ar linų sėklos, taip pat yra geri ląstelienos šaltiniai. Tačiau reikia būti atsargiems: nevalgykite linų sėklų, jei jus vargina kraujavimo sutrikimai, žarnyno nepraeinamumai ar padidėjęs kraujospūdis. Nėščios ir maitinančios krūtimi motinos taip pat reikėtų jų vengti.

 

  1. Išbandykite magnį

 

Neretai magnis vadinamas gyvybės mineralu ir yra itin reikalingas mūsų organizmui. Vis dėlto, retas žino, kad vartojant magnio citratą, gali pasireikšti lengvas viduriavimas. Nors ir nemalonus, tačiau toks šalutinis poveikis gali praversti kenčiantiems nuo vidurių užkietėjimo. Išbandykite patys ir įsitikinsite.

 

  1. Pasimėgaukite slyvomis

 

Jau nuo seno slyvos garsėja dėl savo išskirtinio poveikio – jos, kaip niekas kitas skystina vidurius, o padauginus gali sukelti netgi viduriavimą. Jei kenčiate nuo varginančio vidurių užkietėjimo, pabandykite į savo mitybos racioną įtraukti žalių ar džiovintų slyvų, ar slyvų sulčių. Žarnynas jums padėkos.

» Rašyti komentarą