Alkoholizmo gydymas Lietuvoje

Lietuvoje alkoholizmu sergantys asmenys gali būti gydomi priklausomybės ligų centruose „Minesotos“ programose, tuose pat centruose galima pasirinkti ir kitokį gydymą (medikamentinį ar kodavimą). „Minesotos“ programa trunka 28 dienas ir kainuoja 200/400 litų.

Alkoholizmo gydymu taip pat užsiima privatūs psichoterapeutai bei psichologai, jų kainos svyruoja nuo 50 iki 150 litų už vizitą (paprastai reikia apie 12 vizitų).

Yra ir AA grupių, kurios nieko nekainuoja ir remiasi vien žmogaus apsisprendimu keistis.

Rekomenduojami alkoholizmo gydymo etapai:

 

  • Asmuo koduojamas (6 mėnesiams ar kuriam kitam laikui). Kodavimas pats savaime akoholizmo priežasčių nepašalina, veikia daugiau kaip priemonė, dėl kurios žmogus tam tikrą laiką negeria.
  • „Minesotos“ programa. Ten žmogus gauna visus pagrindus blaiviam gyvenimui. Sprendžiamos psichologinės priežastys, įgyjama trumpa blaivaus gyvenimo praktika.
  • AA grupės (jas pasiūlys ir „Minesotos“ programoje): jose žmogus tvarkosi su socialinėmis girtavimo priežastimis ir mokosi integruotis į visuomenę jau pasikeitęs.


Gydantis nuo alkoholizmo derėtų daryti visus tris žingsnius – taip žmogus nustotų girtauti ir gautų kompleksinę pagalbą.

Kitas variantas – tik reabilitacija priklausomybės ligų reabilitacijos bendruomenėse, kur terapija trunka iki 18 mėn, o mėnesio kaina svyruoja nuo 500 iki 1000 litų mėnesiui. Žinoma, yra ir nemokamų bendruomenių – jose kartais prašoma paremti ten gyvenančiuosius maistu ar pinigais.
 

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Tadeus
2021-04-04 12:02
Noriu kreiptis noriu alkoholio kur kreiptis.
ramunas
2016-10-29 23:48
noriu suzinoti kokios kainos noriu uzsikoduoti puse metu kokia kaina butu
girmantas
2015-02-03 20:40
Visi jau suprato ,kad vienintelis kodavimas yra netradicinis,nes vaistu pasaulije dar neisrasta,taip dirba netradiciskai Lukrecija Panevezyje,isbanziau ir daug draugu jau uzsikodavo.Aciu uz kitoki gyvenima
nino
2015-01-05 12:13
Alkoholizmas didele nelaime visai alkoholiko seimai,todel reikia laiku sustoti,jei pats negali,prasyki pagalbos kitu...2 proc alkoholiku patys susitvarko,o kitiems reikia pagalbos
donas
2014-12-05 16:26
daktaiukai,nebekurkite pasaku apie vaistus nuo alkoholizmio,,nera tokiu..esate melagiai.Gal padeti tik seni metodai,kuriuos zino seni zmones...tai ir uzkalbejimai..