10 patarimų, kaip išlaikyti sveiką kraujo spaudimą

@ Shutterstock

Aukštas kraujospūdis – itin dažna būklė, varginanti žmones visame pasaulyje. Kadangi pradinėje stadijoje ši liga nerodo labai aiškių požymių, daugelis net nežino, kad jų kraujospūdis greitai gali sukelti rimtą grėsmę sveikatai. Lietuvos hipertenzijos draugijos prezidentas, prof. Marius Miglinas, atkreipia dėmesį, kad ne veltui ši liga dar vadinama ir tyliuoju žudiku. Mūsų gyvenimo būdas, mityba, stresas ir žalingi įpročiai – visa tai nuolat daro didelę įtaką kraujo spaudimui ir arterijoms.  Deja, itin daug žmonių ir Lietuvoje miršta dėl to, ką galėjo sustabdyti laiku pasitikrinę kraujo spaudimą ir spėję pakeisti gyvenimo būdą.
 

5 minutės, skirtos kraujospūdžio matavimui, gali padėti išgelbėti gyvybę!
 
10 svarbiausių patarimų sveikam kraujo spaudimui:
 

  1. Palaikykite sveiką kūno svorį ir vien tai padės sumažinti kraujospūdį.
  2. Sportuokite kelis kartus per savaitę, iš viso apie 150 minučių (2 val. 30 min). Kad mankšta būtų naudinga, turite sušilti, pradėti tankiau kvėpuoti, turi padažnėti pulsas.
  3. Kasdien valgykite daug vaisių ir dar daugiau daržovių. Valgykite jas žalias ar truputį pagarintas, o ne virtas, nes taip išsaugosite vertingas maistingąsias medžiagas. Venkite daržovių kepimo.
  4. Vartokite mažiau druskos. Nepamirškite, kad nemažai jos slypi pusfabrikačiuose, ir ypač daug yra duonoje ir pusryčių dribsniuose, taigi skaitykite etiketes.
  5. Mažinkite riebalų ir cukraus kiekį. Visada peržiūrėkite etiketes, ypač atkreipdami dėmesį į hidrogenizuotus riebalus ir „paslėptą“ cukrų, t.y., cukrozę, dekstrozę, fruktozę ir gliukozę.
  6. Meskite rūkyti! Rūkančiųjų arterijos užsikemša dar greičiau, be to, rūkymas sukelia daug kitų sveikatos problemų. Net rūkant cigaretę kraujo spaudimas šiek tiek pakyla!
  7. Vartokite mažiau kofeino. Atminkite, kad kofeino yra ne vien kavoje ir arbatoje, bet ir gazuotuose, energiniuose gėrimuose.
  8. Ribokite suvartojamo alkoholio kiekį. Laikykitės rekomenduojamų dienos normų.
  9. Valgykite daug burokėlių ir gerkite burokėlių sultis. Jie efektyviai mažina kraujo spaudimą.
  10. Stenkitės atsipalaiduoti. Dėl streso kyla kraujo spaudimas, todėl kiek galėdami stenkitės jo vengti.
» Rašyti komentarą