Virusinis meningitas atakuoja Rumuniją

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, Rumunijoje šių metų birželio pirmoje pusėje užregistruoti 42 virusinio meningito atvejai. Užsikrėtusiųjų virusiniu meningitu skaičius kasdien auga.

Vidutinis užsikrėtusiųjų amžius – 5 metai. 36 iš 42 užregistruotų meningito atvejų patvirtinti Sucevos mieste. Iš 36 atvejų net 18 buvo užregistruota vietos vaikų darželyje. Susirgo 17 vaikų ir vienas suaugęs asmuo. 10 antrinių atvejų buvo užfiksuota po klinikinių ir epidemiologinių tyrimų. Visi 10 užsikrėtusių  turėjo kontaktų su vaikų darželyje užsikrėtusiais asmenimis.

Dar užregistruoti 8 atvejai buvo nesusiję su virusinio meningito protrūkiu vaikų darželyje. Niekas iš užsikrėtusiųjų ar iš jų šeimos narių nebuvo iškeliavę į užsienį.


Meningitas – tai infekcinis nervų sistemos susirgimas, labiausiai pažeidžiantis minkštuosius smegenų dangalus ir sąlygojantis jų uždegimą bei smegenų skysčio infekcinius ir uždegiminius pakitimus. Galima rimta virusinio meningito komplikacija – galvos smegenų uždegimas. Virusinį meningitą gali sukelti įvairūs virusai: pūslelinės (Herpes), erkinio encefalito, parotito, poliomielito, enterovirusai (ECHO, Koksackie).  Užsikrečiama nuo sergančio asmens su įkvepiamu oru, į kurį sukėlėjai patenka kosint, čiaudint arba per burną (su maistu, per neplautas rankas).

Lietuvoje šiais metais užregistruoti 22 virusinio meningito atvejai, 2011 m. – 137, o 2010 m. –  197. Tikslinės vakcinos nuo virusinio meningito nėra, todėl rekomenduojama vakcinacija nuo ligų, nuo kurių galima pasiskiepyti: erkinio encefalito, parotito, poliomielito.

Parengė Imunoprofilaktikos skyriaus specialistas Giedrius Foktas.

» Rašyti komentarą