Kokia yra sveikų dantų paslaptis?

 

Pažvelkime slapčiomis pro lango kampelį į kiekvienos šeimos rytą. Ir kaip gi jie prasideda? Dažnai su rytine kava, mažiau ar daugiau sočiais pusryčiais, gal net saldžiu desertu? Stop, stop, stop... Kažką praleidome! Kiekviena rytas turi prasidėti nuo pasirūpinimo savimi. Tokie aprašyti pusryčiai nėra labai sveiki ir ypač kenkia dantims. Užbėgant paslaptingoms mintims už akių, iškart galime atskleisti, kad sveikų ir estetiškai gražių dantų paslaptis yra jų tinkama ir nuolatinė priežiūra.
 
Svarbiausios dantų higienos priežiūros priemonės yra dantų pasta, šepetėlis, skalavimo skystis ir dantų siūlas. Ne mažiau svarbi dantų priežiūra yra ne tik ryte ir vakare, jei norite turėti sveikus, estetiškai gražius dantis, tai jais reikia rūpintis ir po kiekvieno valgio. Tad į naudojamų priemonių sąrašą galite įtraukti ir dantų krapštuką. Už dantų užlindę maisto likučiai yra didelė problema, nes ilgainiui dėl maisto likučių dantų tarpuose, susidaro kariesas ir dantys pradeda gesti iš vidaus, bei užkrečia šalia esančius dantis.
 
Kitas svarbus veiksnys yra pats maistas. Rekomenduojama valgyti kuo sveikesnį ir natūralesnį maistą, nes net tokie nekalti ir gardūs maisto produktai ir gėrimai kaip vaikiškas limonadas, guminukai, saldūs skanėstai ir panašūs dalykai, verčia susimąstyti apie jų vartojimą. Ypač dantims kenkia įvairūs chemiškai apdoroti maisto produktai. Kad ir minėtas limonadas turi įvairių dažiklių, kurie kenkia dantims taip, jog ilgainiui jie nudyla ir sutrupa. O tuomet jau reikalingas gydymas, kaip, pavyzdžiui, estetinis plombavimas Vilniuje.
 
Kita vertus, juk šiuolaikinės kartos tėvai ir seneliai maitinosi gana sveikai, bent jau kalbant apie cheminius maisto priedus. Jų tikrai nebuvo. Dažniausiai tai buvo natūralus maistas, užaugintas savo ūkiuose ir sodybose. Tad kodėl dažnas vyresnio amžiaus žmogus neturi vieno ar kelių dantų? Pagal Statistikos Departamento duomenis, 2005 metais tarp 45 – 54 amžiaus žmonių, net 45% Lietuvos gyventojų neturėjo nuo 1 iki 5 dantų. Pakankamai kraupi statistika. Dantų yra netenkama ne tik dėl blogos priežiūros, bet ir fizinių traumų. O tokia žiauri statistika taip pat atspindi ne tiek prastą burnos ertmės higieną, kiek ir tuo pat metu įgimtas organizmo savybes. Deja, bet įgimti veiksniai dažnai nulemia kiek stiprius dantis turi žmogus. Džiugu tai, kad šių dienų medicina labai ištobulėjusi ir netekus vieno ar kelių dantų galima kreiptis į specialisnus dėl dantų implantų Vilniuje. Implantacija – tai šiuolaikiškas būdas atkurti estetiškai gražius ir tvirtus dantis.
 
Pabaigai palinkėsime rūpintis ne tik pilnu skrandžiu ryte, bet ir nepamiršti mylėti save. Nepamirškime savęs prižiūrėti, laikytis higienos. Juk yra teigiama, kad 90% sveikatos būsenos sudaro tai, kaip tausojame organizmą, tuo tarpu medicina sudaro tik luksius 10%. Todėl turime mylėti save ir rūpintis savo organizmu.
» Rašyti komentarą
» Komentarai
Simona
2014-03-03 01:41
Bet vis del to klaidu galetu ir nebuti straipsnyje.
as
2014-02-19 21:10
reikia visada tinkamai priziureti dantis
:)
2014-02-18 09:35
Ji
2014-02-17 21:53
Patiko straipsnis. =)
Simona
2014-02-17 16:02
Aš irgi už sveiką maistą, o ne tas chemija. Reikia rūpintis savimi ir savo dantimis.