Kodėl kartais drebame? Ar kaltas tik oras?

Tikriausiai ne kartą esate sutikę žmonių, kurie net ir kaitriomis dienomis apsimuturiuoja šilčiausiais megztiniais ir skarelėmis. Dažniausiai tai būna smulkaus sudėjimo moterys, tačiau ir iš sveikai atrodančių vyriškių galima išgirsti “Kažkodėl krečia drebulys... Tikriausiai peršalau”. Taigi, kodėl imame drebėti?

Drebulys atsiranda dėl paviršiuje esančių kraujagyslių spazmų. Šį reiškinį lydi šalčio pojūtis, raumenų susitraukinėjimai ir taip vadinama “žąsies odelė”. Dažniausiai drebulys yra prasidedančio karščiavimo požymis. Drebulio metu susitraukinėjantys raumenys gamina šilumą, todėl vos tik temperatūra stabilizuojasi, drebulys baigiasi. Tačiau jei temperatūra svyruoja, drebulys vėl ir vėl atsiranda.

Jautrūs žmonės pajutę jaudulį (dažniausiai išsigandę) gali pradėti netikėtai drebėti. Tai savaiminė organizmo reakcija į jausmus (lygiai taip pat, kaip kiti žmonės pradeda verkti). Drebulys praeis iš karto, kai tik pavyks nusiraminti.


Drebulys gali krėsti nuo nuovargio, streso ar sumažėjusio kraujospūdžio. Moterims drebulį neretai paskatina prasidedančios menstruacijos. Taigi priežasčių gali būti daugybė ir jos ne visuomet veda į ligą.

Tačiau nereikia pamiršti atsargumo, nes drebulys gali būti rimtos ligos simptomas (lėtinės infekcijos, uždegimo ar net naviko). Jei drebulys krečia kelias dienas, būtina kreiptis į gydytoją, kuris atliks išsamius tyrimus ir nustatys priežastis.

Drebuliu dažnai skundžiasi tie žmonės, kurie gyvena šaltame ir drėgname klimate. Esant šaltam orui kraujo apytaka sulėtėja, taigi į rankų ir kojų pirštus patenka mažiau deguonies: oda parausta ir išsausėja. Bandymas susišildyti galūnes dažniausiai padaro dar blogesnį darbą: nuo staigios šilumos jos ištinsta. Tokie kardinalūs temperatūrų svyravimai labai kenkia kraujagyslėms.

Nuolatinis drebulys gali būti ženklas, kad turite problemų su skydliauke. Sveika skydliaukė išskiria hormonus, kurie dalyvauja organizmo termoreguliacijos procese. Jei skydliaukės funkcijos suprastėjusios, nesigamina pakankamas hormonų kiekis ir visą kūną krečia šaltis. Dažniausiai skydliaukės problemos pasireiškia moterims virš 50 metų. Jei drebulį lydi ir kiti simptomai (nuotaikų kaita, išsausėjusi oda, plaukų slinkimas, svorio padidėjimas) – kreipkitės į medikus.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Irina
2020-12-29 00:29
Sveiki, krečia šaltis, keista, anksčiau pastebedavau kaip šaltis krėtė tai buvo padidėjęs spaudymas, dabar normalus, vakar pirmą kartą gyvenime pradėjo tirpti abi kojos nuo kelių iki šlaunų.kas čia man galėtų būti.
Danute
2020-11-13 20:02
Laba Mane jau kelintas men kankina saltis , kiek be prisirengciau visada salta Man 51 metai darbas itemptas geriu antidepresantus Skydliauke tirta pakitimu nerado Spaudimas nera mazas virs 140 Salta pastoviai plaukeliai pasisiause net skauda