Šeimos gydytoja paaiškino, kaip stiprinti nusilpusį imunitetą

Netikėtai užkluptas negalavimų dažnas kaltina neveiksmingą imuninę apsaugą, tačiau retai susimąsto, kodėl organizmas nesugeba apsiginti nuo jį puolančių virusų. Tiesa tokia, kad savo imunitetą žmogus nualina pats: gyvendamas nuolatinėje įtampoje, neskirdamas laiko poilsiui ir fiziniam aktyvumui, valgydamas nereguliariai ir nesveikai. Šeimos gydytoja vardija ženklus, įspėjančius apie nusilpusią imuninę sistemą, ir pataria, ką turėtų daryti kiekvienas, norintis džiaugtis atsparumu ligoms visus metus.

 

„Jeigu dažnai sergate peršalimo ligomis, patiriate įvairių komplikacijų, esate jautresni stresui ir nuolat jaučiate nuovargį, tai reikėtų laikyti organizmo siunčiamu signalu apie nusilpusią imuninę sistemą, o kartu ir kviesti imtis veiksmų neatidėliotinai“, – įspėja Klaipėdos „MediCA klinika“ šeimos gydytoja Aleksandra Smolij.

 

Imuniteto stiprinimas – nuolatinis procesas

 

Norint užsitikrinti atsparumą ligoms bet kuriuo metų laiku, būtina stiprinti imunitetą, įgalinant jį kovoti su puolančiais virusais, ir tai daryti nuolatos: tik tokiu būdu imuninis atsakas veiks efektyviai. Dažnai žmonės klaidingai mano, kad imuniteto stiprinimu reikėtų susirūpinti tik pajutus negalavimus ar atėjus rudeniui, kai prasideda peršalimo ir gripo sezonas.

 

„Tokie impulsyvūs sprendimai nesukuria norimo poveikio, nes imuniteto veiksmingumas didėja tik ilgalaikėje perspektyvoje. Todėl rūpintis jo stiprinimu reikia nuolat – išsiugdykite tokius įpročius, kurie palaikytų gerą sveikatos būklę. Organizmo atsparumą ligų sukėlėjams didinančios priemonės – visavertė mityba, poilsis, atpalaiduojančios veiklos, reguliarus sportas – turėtų tapti mūsų kasdienės rutinos dalimi: pradėkite palengva, „jaukinkitės“ kiekvieną dieną ir po kelių mėnesių galėsite džiaugtis susiformavusiais įpročiais“, – pasakoja A. Smolij.

 

Gydytoja priduria, kad prieš peršalimo ir gripo sezoną patartina atlikti bendrą kraujo tyrimą, pasitikrinti vitamino D, gliukozės bei mineralų kiekį kraujyje. A. Smolij teigimu, imunitetui labai svarbūs C, D ir B grupės vitaminai, cinkas, omega-3 riebalų rūgštys, tačiau jų preparatus gerti reikėtų tik tada, kai jų trūksta, o ne savo nuožiūra, todėl geriausias sprendimas – atlikti kraujo tyrimus, o tada pasitarti su šeimos gydytoju.

 

Kaip stiprinti imunitetą?

 

Organizmo stiprinimas ir sveika gyvensena yra pagrindiniai sveikos ir pajėgios su virusais bei bakterijomis kovoti imuninės sistemos veiksniai. Nežinantiems nuo ko pradėti, gydytoja rekomenduoja kelis principus, kuriais pati vadovaujasi kasdieniniame gyvenime.

 

„Užsiimkite jums patinkančia veikla, kuri padeda atitrūkti nuo darbų ir mažina stresą. Tokia rutina pagerins ne tik miego kokybę, bet ir sustiprins imunitetą bei sumažins tikimybę susirgti peršalimo ar kitomis ligomis. Nepamirškite palaikyti fizinį aktyvumą ir daugiau laiko praleiskite gryname ore. Reguliari fizinė veikla ne tik pagerina nuotaiką, bet stimuliuoja imuninės sistemos darbą ir greitina makrofagų gamybą. Šie leukocitai atakuoja į organizmą patenkančius virusus ir bakterijas“, – pasakoja A. Smolij.

 

Anot „MediCA klinika“ šeimos gydytojos, labai svarbu susireguliuoti ir miego-poilsio režimą. Reikėtų kasdien eiti miegoti ir keltis tuo pačiu metu: taip organizmas patirs mažiau streso. Mokslinių tyrimų metu įrodyta, kad miego stoka silpnina imuninę sistemą ir organizmo pajėgumą susidoroti su įvairiomis

infekcijomis. Dėl nuolatinio miego nepritekliaus žmogų gali kankinti nuovargis bei irzlumas, sutrikti emocinė sveikata, ištikti persivalgymo priepuoliai ir netgi išsivystyti depresija ar ūmus nerimas.

 

„Nepamirškite pasirūpinti sveika ir subalansuota mityba: gazuotus gėrimus keiskite vandeniu, papildykite savo racioną sezoniniais vaisiais ir daržovėmis bei kitais produktais, kuriuose apstu imuninę sistemą gerinančių vitaminų, mineralų ir antioksidantų – citrusiniais vaisiais, česnakais, kopūstais, riešutais, sėklomis, žuvimi“, – pataria A. Smolij.

 

Svarbu nepamiršti, kad organizmo apsauga reikia rūpintis dar prieš susiduriant su sveikatos problemomis: lengviausias ir efektyviausias būdas išvengti ligų yra užsiimti prevencija, nuosekliai taikant priemones, galinčias sustiprinti imuninę apsaugą.

» Rašyti komentarą