Žiemą mūsų organizmas stengiasi sukaupti kaip galima daugiau energijos, reikalingos kovoti su šalčiu. Nenuostabu, kad daugelis šiuo periodu valgo kaloringesnį maistą, ir, žinoma, priauga vieną kitą nereikalingą kilogramą... Juk fizinis aktyvumas neretai būna daug mažesnis, mes mieliau sėdime šiltuose namuose, negu einame kur nors bent jau pasivaikščioti. Be to, trumpos dienos lemia tai, kad mums norisi ilgiau pamiegoti. Visa tai daro įtaką mūsų figūrai, veido spalvai ir plaukų būklei.
Tikriausiai šios priežastys puikiai žinomos kiekvienam, tačiau svarbu suprasti, kad tai – tik ledkalnio viršūnė. Pagrindinė problema slypi mūsų organizme – čia kaupiasi toksinai, riebalai, cholesterolis ir kiti sveikatos priešai, darantys neigiamą įtaką mūsų vidaus organų būklei ir normaliai veiklai. Galiausiai nukenčia širdis, sąnariai, skrandis, kepenys. Išeitis tik viena – organizmo valymas.
Jums padės vanduo
Bet kokio valymo pagrindas yra pakankamo vandens kiekio suvartojimas. Jums tikriausiai jau ir taip seniai žinoma, kad per dieną suaugusiam žmogui būtina išgerti bent 2 litrus švaraus negazuoto vandens. Ir tai – neskaičiuojant arbatos, kavos ar kitų taip mėgstamų gėrimų.
Vandenį geriausia gerti tuščiu skrandžiu. Tai padeda iš organizmo pašalinti toksinus. Prieš pusryčius patartina išgerti dvi stiklines virinto arba giliųjų gręžinių vandens, o valgyti tik praėjus porai valandų. Į vandenį galima įspausti citrinos sulčių arba įdėti arbatinį šaukštelį medaus.
Likus porai valandų iki pietų taip pat patartina išgerti dvi stiklines vandens. Prieš miegą galima išgerti vandens ir aktyvintos anglies – tai padės užkirsti kelią naujų kenksmingų medžiagų kaupimuisi vidaus organuose ir pašalinti tas, kurios jau susikaupė.
Be vandens per dieną galima gerti žolelių arbatas. Pirmenybę teikite erškėtuogių nuovirui – jis ne tik padės po žiemos išvalyti organizmą, tačiau ir aprūpins jį vitaminu C. Tiks ir ramunėlių bei lakišių arbata – ji ramina ir grąžina jėgas.
Pirktinių sulčių geriau atsisakyti, kavos – bent jau gerti mažiau. Racione galėtų atsirasti arbatos su pienu – įdėkite į prieš pietus žiupsnelį druskos, o po jų – žiupsnelį cukraus. Toks gėrimas padeda pašalinti irimo produktus.
Kvėpuokite giliau
Kvėpavimo gimnastika – puikus būdas pagerinti medžiagų apykaitą organizme, ir , žinoma, išvalyti jį po žiemos. Išmokite lėtai įkvėpti ir iškvėpti (įkvėpkite per nosį, o iškvėpkite burna). Kartokite kvėpavimo pratimus per dieną, kai tik atsiras viena kita laisva minutėlė.
Pradėkite rytą nuo kvėpavimo gimnastikos: keletą kartų giliai įkvėpkite, pasistiebdami ant pirštų galų ir pakeldami rankas į viršų, o tada lėtai iškvėpkite. Dabar pasilenkite į priekį, palaipsniui kaupdami orą plaučiuose, o iškvėpdami atsitieskite. Analogiškai galima daryti ir sėdantis ant kėdės bei stojantis.
Kuo naudinga tokia gimnastika? Ji padeda pagerinti širdies sistemos darbą, skatins medžiagų apykaitos procesus jūsų organizme, vadinasi, neišvengiamai darys įtaką ir jo valymuisi.
Apsilankykite SPA salone
Rūpinimasis savo organizmu turėtų būti kompleksiškas – tik taip galima pasiekti visaverčio ir mus tenkinančio poveikio. Pagerinti medžiagų apykaitą, paskatinti poodinio riebalų sluoksnio plonėjimą ir šlakų šalinimąsi padeda masažai ir įvyniojimai su specialiomis kaukėmis bei kremais. Tokias procedūras siūlo dauguma SPA salonų. Jums tereikės išsirinkti norimą organizmo valymo programą.
Gana sparčiai populiarėja „šokoladiniai įvyniojimai“ – jie ne tik pagerina odos tonusą ir kovoja su jos problemomis, bet padeda greičiau paploninti poodinį riebalų sluoksnį. Be to, ši procedūra patiks visiems smaližiams, kuriems prieš vasarą tenka kaip reikiant pasispausti ir atsisakyti saldumynų. Puiki šių procedūrų alternatyva – purvo kaukės ir druskos vonios, o vietoje įprasto masažo galima pasirinkti akmenų terapiją, masažą pašildytais akmenimis.
Pašalinti iš organizmo šlakus ir riebalus padeda ir pirtis bei sauna. Tačiau nederėtų pamiršti, kad šios procedūros yra draudžiamos sergantiems kai kuriomis ligomis, tad būtina prieš tai pasikonsultuoti su savo gydytoju ir išsiaiškinti, ar nepakenksite savo sveikatai ir ar nebus nepageidaujamo poveikio.
Kai kurie salonai gali jums pasiūlyti aromaterapiją – ji ne tik padės greičiau atgauti po žiemos prarastas jėgas, tačiau drauge su kitomis pasirinktomis priemonėmis padės išvalyti jūsų organizmą, pagerinti medžiagų apykaitos procesus.
Ar jums reikalinga dieta?
Kovojant su nereikalingais per žiemą susikaupusiais kilogramais nevertėtų pulti laikytis dietos. Dauguma žmonių kuriam laikui visiškai atsisako maisto, taip darydami labai didelę klaidą. Organizmui tai bus didelis stresas, vadinasi, dietos pabaigoje rizikuojate priaugti svorio dar daugiau.
Pradžiai atsisakykite miltinių ir saldžių gaminių, riebaus maisto. Tada galima pagalvoti ir apie monodietą – kitaip tariant, ar galėsite kurį laiką vartoti vieną pasirinktą produktą.
Dietą būtina planuoti taip, kad ji padėtų ne tik numesti svorio, bet ir valytų jūsų organizmą. Geriausias varianatas – ryžių dieta. Pamėginkite savaitę valgyti vien ryžius – tai padeda išvalyti sąnarius ir virškinamąjį traktą.
Be ryžių galima leisti sau valgyti šviežių daržovių salotas su alyvuogių aliejumi, prieš miegą išgerti stiklinę kefyro – tai pagerins virškinimą. Reikėtų dietos metu gerti vitaminus ir kalcio papildus, kadangi ryžiai išplauna šiuos elementus iš organizmo ir silpnina širdį.
Žinoma, galima rinktis ir kitokias dietas, tačiau visada svarbu atminti, kad būtina prieš tai pasikonsultuoti su gydytoju. Jis patars, kokių produktų reikėtų įtraukti į racioną kiekvienu konkrečiu atveju.
Kaip po žiemos išvalyti organizmą
» Rašyti komentarą
» Komentarai
2012-04-06 10:05
manau po žiemos oragnizmą ne tik išvalyti, bet ir stiprinti reikia. Kai imunitetas nulinis, juk tada visokios ligos puola.
Organizmą stiprina tinkamai pasirinkti vitaminai ir maisto papildai: vitaminai A, B, C, žuvų taukai, gerosios bakterijos, bičių produktai.
http/www.lrytas.lt/-13336124231333058906-pavasariniai-organizmo-stiprintojai-kas-jie.htm
Organizmą stiprina tinkamai pasirinkti vitaminai ir maisto papildai: vitaminai A, B, C, žuvų taukai, gerosios bakterijos, bičių produktai.
http/www.lrytas.lt/-13336124231333058906-pavasariniai-organizmo-stiprintojai-kas-jie.htm
2012-03-28 15:47
o as va, kai jauciu, jog organizmas apsunkes, laikausi grikiu dietos. tris dienas is eiles valgau grikius virtus su naturaliu jogurtu... skanu, sveika.. bet daugiau kaip tris dienas be mesos negaliu ) siaip po tokios dietos jauciuosi geriau
2012-03-20 16:34
Na, aš iškrovos dienų nedarau, bet vandens tikrai daugiau geriu ir sportuoju. Savaime suprantama ir valgau ne tokį kaloringą maistą, nes organizmas atšilus orui reikalauja mažiau kalorijų
2012-03-20 16:32
Aš nuo pavasario kartą per savaitę pradedu daryti iškrovos dienas, kurių metu geriu tik vandenį. Siulau ir kitiems išbandyti
2012-10-01 09:24
Algo muy sencillo y fàcil de realizar para que usted sienta un cambio positivo hasta en su caràcter: realice durante 3 dìas lo siguiente: sólo ingiera fruta o frutas de la estación alimentándose unic