Onichokriptozė arba įaugęs nagas – viena dažniausių ir skausmingiausių pėdų problemų. Iš pažiūros menkas negalavimas ilgainiui sukelia infekciją, aplinkinių audinių pūlinius, skausmą ir judėjimo diskomfortą. Pėdų priežiūros specialistai įspėja patiems šio negalavimo negydyti, nes savigyda gali taip pabloginti situaciją, kad be chirurginės intervencijos neišsiversite.
Kuo greičiau pas specialistą – tuo mažiau vargo
Vilniuje įsikūrusios „Podologijos klinikos“ pėdų priežiūros specialistė Agata Komar kasdien susiduria su sudėtingais onichokriptozės atvejais. Dauguma jų būtų daug lengviau išgydyti, jei pacientai būtų kreipęsi laiku.
„Žmonės uždelsia dėl įvairių priežasčių. Kai kurie mano, jog pėdų negalavimai atsiranda dėl netinkamos higienos ir gėdijasi kreiptis į specialistus. Kiti užsiima savigyda, mirko pėdas vonelėse, karpo įaugusį nagą ir aplinkinius audinius ir taip dar labiau pablogina situaciją. Užsiimat savigyda galima dar labiau pažeisti onichokriptozės sužalotą pėdos pirštą, infekcija išplis, o nagas deformuosis. Tokiais atvejais dažniausiai nebeišsiverčiama be skausmingo ir ilgo chirurginio gydymo. Be to, visą gydymo laiką žmogui būna sunku judėti, kamuoja didelis skausmas. Norint to išvengti, į įaugusį nagą reikia žiūrėti rimtai – kreiptis į podologus, kad jie ne tik išspręstu problemą, bet ir padėtų pasirinkti tinkamą avalynę, pėdų priežiūros priemones, paaiškintų, kaip teisingai rūpintis pėdomis, kad bėda nepasikartotų“, – sako podologė A. Komar.
“Podologija” - Gydymas ir priežiūra
Kai onichokriptozė pažengusi, dažniausiai tenka pasitelkti chirurginius gydymo metodus. Tačiau moderniose klinikose jau taikomos ir mažiau skausmingos procedūros. „Podologijos klinikoje“ įaugęs nagas atstatomas naudojant Arkados metodą. Tai – procedūra, kurios metu nagas specialiu prietaisu atkeliamas ir fiksuojama taisyklinga jo augimo kryptis. Paprastai jau po pirmos procedūros skausmas sumažėja.
„Po gydymo labai svarbu teisingai prižiūrėti pėdas ir nagus. Viena dažniausių onichokriptozės priežasčių – prastai karpomi nagai. Norint išvengti įaugusių nagų reikia juos kirpti ne per trumpai ir tiesiai. Negali būti jokių nago užapvalinimų. Aštrius kraštelius galima nugludinti nagų dilde, tačiau ne per daug, kad nagas išlaikytų stačiakampio formą. Taip pat svarbu pasirinkti tinkamą avalynę. Ji neturėtų prakaituoti, nes suprakaitavus ir sudrėkus kojai, minkštėja nagai. Tuomet jie dažniau įauga. Reikėtų vengti ankštų ir siaurėjančiu priekiu batų. Jeigu yra genetinės pėdos deformacijos, reikėtų rinktis ortopedinę avalynę arba jos įdėklus, kurie suteikia pėdai taisyklingą formą ir apsaugo nagus nuo įaugimo“, – pataria probleminių pėdų pedikiuro specialistė.
2018-11-27 17:38