11 širdies ligų simptomų, kurių nereikėtų ignoruoti

@ Shutterstock

Ne dėl visų širdies problemų atsiranda aiškių įspėjamųjų ženklų. Kai kurie nesveikos širdies simptomai net nepasireiškia krūtinėje, ir ne visuomet iškart pavyksta nustatyti, kas žmogui negerai. Tačiau, jeigu esate vyresnio amžiaus, ypač 60 metų ir daugiau, ar turite antsvorio, sergate cukriniu diabetu, jums padidėjęs cholesterolio kiekis kraujyje ar turite aukštą kraujospūdį – esate rizikos grupėje tų, kurie gali turėti problemų su širdimi.

 

Šie simptomai rodo širdies negalavimus:

 

  1. Diskomforto jausmas krūtinės srityje. Tai – vienas dažniausių nesveikos širdies simptomų. Jeigu jums užsikimšusi arterija ar patiriate širdies priepuolį, galite jausti skausmą, spaudimą krūtinėje. Nemalonus jausmas paprastai trunka ilgiau nei kelias minutes. Tai gali atsitikti, ir kai ilsitės, ir kai dirbate fizinį darbą. Jei pasireiškę simptomai stiprėja ir nepraeina po kelių minučių, gali būti, kad jums gresia infarktas, todėl turėtumėte nedelsdami skambinti greitosios pagalbos medikams.

     
  2. Pykinimas, rėmuo ar skrandžio skausmas. Kai kuriems žmonėms šie simptomai pasireiškia infarkto metu. Kartais, patiriantis infarktą asmuo, gali net vemti. Nustatyta, kad moterys dažniau skundžiasi tokio tipo simptomais nei vyrai.

     
  3. Skausmas, plintantis į ranką. Kitas klasikinis širdies priepuolio simptomas yra skausmas, sklindantis kairėje kūno pusėje. Jeigu patiriate tokio pobūdžio skausmą, nedelsdami kreipkitės pagalbos.

     
  4. Jaučiatės apsvaigęs, prarandate pusiausvyrą. Dėl daugelio dalykų galite prarasti pusiausvyrą arba trumpam pasijusti silpniau. Gali būti, kad sočiai nepavalgėte, jums trūksta skysčių, per greitai atsistojote. Visgi, jei staiga pasijuntate netvirtai ir taip pat jaučiate diskomfortą krūtinėje ar dusulį, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Tai gali reikšti, kad jūsų kraujospūdis sumažėjo, nes jūsų širdis nesugeba pumpuoti kraujo taip, kaip turėtų.

     
  5. Gerklės ar žandikaulio skausmas. Gerklės ar žandikaulio skausmas dažniausiai reiškia tiesiog raumenų ar sinuso problemas arba peršalimą, bet jei krūtinės centre jaučiamas skausmas ar spaudimas, kuris plinta į gerklę ar žandikaulį, tai gali būti širdies priepuolio ženklas.

     
  6. Greitai pavargstate, ypač po lengvo fizinio krūvio. Jei staiga pasijutote pavargęs, nors nieko fiziškai sunkaus nedarėte, arba pajutote didesnį nuovargį, nei jaučiate įprastai, kasdieninėje veikloje, pavyzdžiui: lipant laiptais, nešant prekes iš parduotuvės – nedelsiant kreipkitės į gydytoją. Didelis išsekimas ar nepaaiškinamas silpnumas, kartais trunkantis iš eilės kelias dienas, gali būti širdies ligų simptomas, ypač dažnai pasireiškiantis moterims.

     
  7. Garsus knarkimas. Neįprastai garsus knarkimas gali būti miego apnėjos požymis. Miego apnėja reiškia, kad miegant žmogui protarpiais nutrūksta ir vėl atsinaujina kvėpavimas. Tai sukelia papildomą stresą ir apkrovą širdžiai – ji nebegali sklandžiai dirbti.

     
  8. Gausus prakaitavimas be jokios priežasties. Be aiškios priežasties išpylęs šaltas prakaitas gali reikšti širdies smūgį. Jeigu taip atsitiks kartu su bet kuriuo iš kitų širdies streikavimo simptomų, nedelsdami kvieskite greitąją pagalbą.

     
  9. Kosulys, kuris nepraeina. Daugeliu atvejų tai nėra širdies problemų ženklas. Tačiau, jei turite ilgalaikį kosulį, dėl kurio susidaro baltos ar rausvos gleivės, tai gali būti širdies nepakankamumo požymis. Taip atsitinka, kai širdis negali pilnai pumpuoti kraujo, todėl kraujas vėl patenka į plaučius.

     
  10. Jūsų kojos, pėdos ir kulkšnys yra patinę. Tai gali būti ženklas, kad jūsų širdis nepumpuoja kraujo taip efektyviai, kaip turėtų. Kai širdis negali pumpuoti kraujo pakankamai greitai, kraujas užsilaiko venose ir sukelia patinimą. Dėl širdies nepakankamumo inkstai taip pat gali prasčiau funkcionuoti – negebėti pašalinti skysčių ir natrio iš organizmo, o tai gali sukelti vidurių pūtimą.

     
  11. Netaisyklingas širdies plakimas. Daugeliu atvejų širdies ritmo sutrikimus sukelia nesaikingas kofeino vartojimas, miego stygius, patiriamas jaudulys, tačiau kartais tai gali reikšti būklę, vadinamą prieširdžių virpėjimu, kurią reikia gydyti. Taigi, jeigu dažnai pastebite netaisyklingą širdies plakimą, kreipkitės konsultacijos į gydytojus.
» Rašyti komentarą