Skaudą galvą? Gal kaltas prastas sąkandis?

Pasikartojantys galvos skausmai, svaigulys, raibuliavimas akyse, ausų spengimas – pasirodo, kad visus šiuos ir nemažai kitų simptomų gali vienyti paprasčiausias prastas sąkandis.

Kuomet sukandus dantis viršutinio ir apatinio žandikaulio padėtis yra netaisyklinga – neišvengiamai sutrikdoma smilkinio žandikaulio sąnario veikla. Dėl šios priežasties veido raumenys yra priversti papildomai dirbti, todėl greičiau nuvargsta. Negana to, mokslininkai įrodė, jog prastas sąkandis “išjudina” ir antrąjį kaklo slankstelį, ko pasekoje atsiranda netikėtos problemos: galvos ir nugaros skausmai, rankų pirštų tirpimas ir t.t.

Kol žmogus jaunas, ryškių simptomų jis nejaučia, tačiau metams bėgant kaklo skausmai, o tiksliau osteochondrozė taip sustiprėja, kad jos tiesiog neįmanoma ignoruoti. Dažniausiai tokius skausmus žmonės įpratę laikyti įprastais ir yra linkę visą kaltę suversti pasyviam gyvenimo būdui, tačiau šiuo atveju skausmo priežastis visai kita. Ir padėti gali tik anatomiškai taisyklingo sąkandžio suformavimas. Savaime suprantama, kad be stomatologo pagalbos išsiversti nepavyks.


Tiesa, reikėtų paminėti, kad įprastai odontologai sąkandžio korekciją atlieka norėdami apsaugoti dantis, tačiau paradoksalu, jog iš tiesų visoje su prastu sąkandžiu susijusioje problemų virtinėje dantų problemos atsiduria sąrašo pabaigoje. Nors reikia pripažinti, ilgainiui dantims padaroma didelė žala.

Kuomet kalbame apie kitas prasto sąkandžio sukeltas problemas, pagrindinį dėmesį reikėtų atkreipti į raumenų apkrovas, nes būtent raumenys nukenčia labiausiai. Paprastas pavyzdys: jei ištiestumėte ranką į priekį ir taip kurį laiką palaikytumėte ore, raumenis paskaustų visai netrukus. O dabar įsivaizduokite, kad tokioje pačioje padėtyje yra ir apatinis žandikaulis: norėdami jį išlaikyti, kai kurie raumenys turi būti nuolatos įtempti. Dėl šios priežasties atsiranda spazmai bei galvos ir sprando skausmai.

Nustačius, kad sąkandis iš tiesų yra netaisyklingas, stomatologas pirmiausia turėtų įvertinti raumenų apkrovas. Tuomet, elektroneurostimuliacijos pagalba tie raumenys yra atpalaiduojami ir “ištrinama raumenų atmintis”. Ką tai reiškia? Kai mes lipame mums jau puikiai pažįstamoje laiptinėje, dažniausiai net nežiūrime į žemę ir nefiksuojame laiptelių aukščio, nes mūsų raumenys, kurie ne kartą dirbo, kol mes lipome tais pačiais laiptais, savo atmintyje užfiksavo reikiamą informaciją ir dabar viską atlieka savaime. Tačiau jei laiptelių aukštis staiga pasikeistų – mes pradėtume klupinėti. Veido raumenys taip pat pripranta laikyti žandikaulį netaisyklingoje padėtyje, todėl raumenų atpalaidavimas ir vadinamasis jų atminties ištrynimas leidžia atkurti fiziologiškai taisyklingą padėtį. Taigi žandikaulis grįžta į savo vietą, o anksčiau minėtas antrasis kaklo slankstelis taip pat nėra spaudžiamas. Jei skausmų priežastis iš tiesų buvo susijusi su netaisyklingu sąkandžiu – visos problemos po tokios korekcijos turėtų išnykti.

» Rašyti komentarą