8 širdies smūgio simptomai, kurių nevalia ignoruoti: pasitikrinkite

Daugelis galvoja, kad širdies smūgis gali ištikti tik vyresnio amžiaus žmones, tačiau toks įsitikinimas yra visiškai klaidingas. Tyrimų duomenimis, net 35 procentai širdies smūgių tenka žmonėms jaunesniems nei 65 metai. Ši nelaimė gali ištikti kiekvieną, todėl svarbu žinoti pirmuosius širdies smūgio požymius ir kuo anksčiau imtis veiksmų.

 

Nuovargio jausmas ir silpnumas

 

Kardiologai įspėja, kad jei jaučiate silpnumą rankose ir/ar kojose, sutrinka judesių koordinacija, vargina nuovargis – pats laikas sunerimti. Nors iš pradžių tokie simptomai gali pasirodyti neverti dėmesio, vis dėlto, tai gali būti pirmieji širdies smūgio požymiai, todėl vertėtų kreiptis į gydymo įstaigą.

 

Kalbos sutrikimai

 

Šį infarkto simptomą geriausiai pastebi aplinkiniai. Jei jūsų artimasis staiga ėmė sunkiai tarti žodžius, mikčioti, neaiškiai dėstyti mintis ar visai liovėsi kalbėti, tai signalizuoja, kad smegenyse sutriko kraujotaka ir būtina kuo skubiau kreiptis pagalbos.

 

Sąmonės praradimas

 

Prarasti sąmonę žmogus gali dėl daugybės skirtingų dalykų – nuovargio, baimės, alerginės reakcijos, skausmo ir panašiai. Vis dėlto, jei greta jūsų esantis artimasis nei iš šio nei iš to nualpo, vertėtų atkreipti dėmesį į kitus simptomus. Jei pastebite, kad jam sutriko kalba ar nejuda dalis kūno, būtina kreiptis į medikus.

 

Sumišimas, staigus atminties praradimas

 

Jei staiga prarandate laiko nuovoką, negalite suprasti nei kur esate, nei kas dedasi – praneškite apie tai artimiesiems. Pasirodo, kad toks sumišimas gali reikšti artėjantį ar ką tik įvykusį insultą.

 

Pykinimas ir apsvaigimo jausmas

 

Dar vienas svarbus širdies smūgio požymis – galvos svaigimas, pykinimas, svaigulio pojūtis. Žinoma, šiuos simptomus gali sukelti beveik bet kuri kita liga, todėl pajutus pykinimą ir apsvaigimą vertėtų atkreipti dėmesį ar juntate kokius nors kitus širdies smūgiui būdingus simptomus.

 

Krūtinės skausmas

 

Žmonės dažnai įspėjami, kad tai yra klasikinis miokardo infarkto ženklas, tačiau daugelis į tai nekreipia dėmesio. Jei jaučiate skausmą krūtinėje, reikalinga neatidėliotina medicinos pagalba. Jei jaučiatės labai prastai, skambinkite greitajai medicinos pagalbai. Širdies smūgį patyrę žmonės simptomus apibūdina, kaip sunkumą ar spaudimą krūtinėje.

 

Gausus prakaitavimas

 

Tai labiau neįprastas simptomas, galintis rodyti širdies ligas. Jei jus muša karštis ir gausiai prakaituojate, taip pat pasireiškia ir skausmas krūtinėje, turite kviesti greitąją pagalbą.

 

Žandikaulio ar nugaros skausmas

 

Kai ištinka miokardo infarktas, skausmas gali būti jaučiamas kitose kūno dalyse. Skausmas gali būti jaučiamas net žandikaulyje ar nugaroje, jei jis išlieka, skambinkite greitajai pagalbai. Kai kurie tyrimai rodo, kad moterims pasireiškiantys simptomai dažniau skiriasi nuo „klasikinio“ krūtinės skausmo.

» Rašyti komentarą