Specialistai: nesiseka mesti rūkyti? Pakoreguokite savo racioną!

Žmonės, kurie nori mesti rūkyti, turėtų valgyti daugiau vaisių ir daržovių – tai padidina sėkmės tikimybę net tris kartus. Bufalo universiteto mokslininkai išsiaiškino, kad tokia dieta padeda susilaikyti nuo šio žalingo įpročio. Tyrėjai atliko apklausą telefonu, kurioje dalyvavo 1000 rūkalių nuo 25 metų. Po 14 mėnesių buvo patikrinta, kiek jie surūkė per praėjusį mėnesį. Paaiškėjo, kad taisyklinga mityba su surūkomų cigarečių skaičiumi yra tiesiogiai susijusi.


Dažniausiai tie žmonės, kurie valgydavo daug vaisių ir daržovių, per 14 mėnesių įveikdavo savo priklausomybę. Mokslinikai atsižvelgė į visų dalyvių amžių, lytį, pajamas ir motyvaciją. Tyrimas taip pat atskleidė dar vieną įdomų faktą: pakoregavę savo mitybą asmenys cigaretę užtraukdavo vėliau ir buvo mažiau priklausomi nuo nikotino. Žinoma, tai buvo bendro pobūdžio tyrimas, tačiau rezultatai visus labai maloniai pradžiugino.

Gali būti, kad pagaliau rastas naujas ir efektyvus kovos su šiuo žalingu įpročiu ginklas. Tyrėjai pažymi, kad vaisiai ir daržovės pablogindavo cigarečių skonį – tada tampa aišku, kodėl mesti rūkyti buvo lengviau. Taip pat tikėtina, kad minėtieji produktai suteikdavo sotumo ir pilnumo jausmą, todėl poreikis užtraukti dūmą būdavo mažesnis (noras parūkyti labai dažnai painiojamas su alkio jausmu).

» Rašyti komentarą
» Komentarai
keista...
2012-06-24 19:55
juk pavalgius , kad ir kaip sočiai, tuoj eini parūkyt, po zakonu arhimeda posle vkusnovo obeda, polagajetsa pokuritj )) pirmiausia turi nusiteikti ir labai norėti, man deja nesigauna ...