Išvengti vėžio padės... dešra

Bulgarų mokslininkai turi kuo didžiuotis – jie sukūrė „vaistą“, padėsiantį išvengti vėžio. Tiesa, atrodo jis labai originaliai – kaip dešra. Produkto paslaptis ta, kad sintetiniai dažikliai šiuo atveju pakeičiami likopenu – natūraliu raudonos spalvos dažikliu.


Priminsime, kad likopeno gausu pomidoruose, pomidorų pastoje, greipfrutuose ir arbūzuose. Daugiausia šios medžiagos yra pomidorų pastoje – net 54–1500 mg/kg. Žmogaus organizme likopenas atlieka antioksidanto funkciją ir yra naudojamas širdies bei kraujagyslių, akių ir uždegiminių ligų profilaktikai, kaip odos senėjimą stabdanti priemonė. Anksčiau atlikti tyrimai parodė, kad ši medžiaga taip pat padeda sumažinti kai kurių vėžio rūšių vystymosi riziką.

Technologiją sukūrė mokslininkai iš Plovdivo Maisto technologijų universiteto. Būtent jie pasiūlė idėją panaudoti pomidorų žieveles likopeno, kuris pasitarnautų kaip natūralus dešros dažiklis, gavybai.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
GOGO
2012-06-17 10:24
likopenas gerai, bet kam ta dešra.

valganciu mėsa organizme susidarantys fermentai veikiami intencyvios ultravioleto spinduliuotės , tai yra saulės, skatins neproporcinga lasteliu dauginimasi tai yra vėžį , va ir visa paslaptis . Vegetarai susirgti vėžiu turi labai maža %.