5 dalykai, kurie labai kenkia dantims

Kai kurie blogi įpročiai gali labai pakenkti jūsų dantims ir dantenoms. Deja, net ir žinodami tai, kartais sunkiai sugebame jų atsisakyti, juk įpročiai – tokie stiprūs ir gajūs. Ir vis dėl to, jei norite turėti sveikus ir gražius dantis, teks pasistengti.

Dantys – kaip instrumentai

Stomatologai teigia, kad labiausiai dantis žaloja netinkamas jų naudojimas. Taip, taip, tikriausiai ne kartą dantimis bandėte atkąsti lipnios juostos gabalėlį, nes patingėjote nueiti pasiimti žirklių, arba nukandote paprasčiausią etiketę nuo naujo drabužio. Net ir tokios smulkios “nedorybės” gali labai pakenkti, o jai tai kartojasi nuolatos... Kiekvienas kartas, kai dantukai panaudojami ne pagal paskirtį, gadina emalio sluoksnį, taigi po truputėlį dantis tiesiog trupa. Be to, daiktuose, kuriuos bandome “nukąsti” yra gausybė bakterijų, kurios taip pat neprisideda prie dantų ir organizmo sveikatos.

Griežimas dantimis

Miegant savęs kontroliuoti negalime, tačiau nemaža dalis žmonių iš tiesų miegodami ima gręžti dantimis. Dažniausiai tokius veiksmus iššaukia stresas arba tiesiog prastas sąkandis. Ilgainiui tai sukelia skausmus, žandikaulio iškrypimus, periodontitą ir kitas problemas. Todėl būtinai reikėtų pasikonsultuoti su odontologu, kuris pasiūlys išeitį.


Dantų krapštuko naudojimas

Taip jau esame įpratę, kad pavalgius maisto likučius pašaliname dantų krapštuko pagalba. Deja, tai žaloja ir dantis, ir dantenas. Vienintelis saugus būdas išvalyti tarpdančius – naudoti specialų dantų valymo siūlą.

Rūkymas

Priklausomybė nuo cigarečių žaloja ne tik dantis, bet ir visą organizmą. Jei palygintumėte rūkančio ir nerūkančio žmogaus dantų būklę ir spalvą – skirtumai būtų akivaizdūs. Ir šioje vietoje tikrai nepadės jokios “specialiai rūkantiems” skirtos dantų pastos. Be to, rūkantiems žmonėms karieso plitimo procesas paspartėja net kelis kartus.

Kietas dantų šepetėlis

Parduotuvėse galima įsigyti įvairiausių dantų šepetukų: minkštų, vidutinio kietumo ir kietų. Kai kurie žmonės mano, kad kieti dantų šepetuko šereliai geriau nuvalo apnašas, o iš tiesų viskas priklauso nuo atliekamų judesių, o ne nuo šepetuko. Kuo kietesni šereliai – tuo labiau pažeidžiamos dantenos. Be to, tokie šepetėliai nėra lankstūs, todėl sunkiau patenka į tarpdančius.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Xriun
2013-05-26 20:54
kai subinei kirminai,tai ir griezi naktimis kol megi...pas vaiku taip ir yra,nes jie neplauna rankiciu...galit paklausti bet koki pediatra
nesvarbu
2013-05-26 10:17
Rukymas tai labai blogai dantyms..
visagaliai genai
2013-05-18 22:03
viskas priklauso nuo genų, ką paveldėjai, o visi tie veiksniai sudaro tik nedidelę dalį. Aišku jei yra polinkis gesti tai kiekviena smulkmena pakenks, jei jo nėra, pakenkimui reikia žymiai stipresnio veiksnio ir patys pakenkimai bus žymiai mažesni. Deja žmonės moka didelę kainą už mokslo ir medicinos pažangą. Natūrali atranka tarp žmonių jau beveik neveikia, todėl žmonės gimsta vis silpnesni. Kadangi jau labai daug žmonių turi silpnus dantis, tai ir kenkia visokios smulkmenos...
Bullshit :)
2013-05-13 12:17
Elvyra tau pyzdoj kirmeliu yra!
greta
2012-12-14 17:06
as naktimis grieziu dantimis