2013 metai – su sveikatos ženklu

Lietuvos Respublikos Vyriausybė kreipiasi į visuomenę kviesdama 2013 m., Sveikatingumo metais, aktyviai įsitraukti į sveikatingumo veiklą, turinčią apimti kuo daugiau sektorių, žinybų, sričių. „Tik veikdami kartu, įprasminsime brangiausio turto – sveikatos – idėjas ir puoselėsime tautos sveiko gyvenimo būdo nuostatas“, – rašoma kreipimesi.

Lietuvos Respublikos Vyriausybės kreipimasis į visuomenę:

Mieli Lietuvos žmonės,

Lietuvos Respublikos Seimas 2013-uosius paskelbė Sveikatingumo metais. Šalies Vyriausybė yra pasiryžusi nuosekliai įgyvendinti visas numatytas visuomenės sveikatos stiprinimo priemones. Tik veikdami kartu, įprasminsime brangiausio turto – sveikatos – idėjas ir puoselėsime tautos sveiko gyvenimo būdo nuostatas.


Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) teigia, kad tik 10 proc. žmogaus sveikatos lemia sveikatos priežiūra, po 20 proc. – paveldimumas ir aplinka, o 50 proc. – gyvenimo būdas. Ką tik patvirtinta nauja PSO Europos regiono sveikatos politika „Sveikata 2020“, kurios pagrindinis siekis – „sveikata visose politikose“. Mes, Lietuvos, Europos, pasaulio piliečiai, esame tvirtai įsitikinę, kad XXI amžiuje sveikata tampa prioritetine kiekvienos valstybės politikos sritimi.

2013 metai – Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai metai. Tai puiki proga ne tik paskelbti mūsų šūkį, bet ir praktiškai įrodyti, kad sveika Europa, sveika visuomenė yra pažangos ir klestėjimo pagrindas. Tegu mūsų šalies pavyzdys paragina ir kitas Europos valstybes vienyti pastangas, kad Sveikatos ir sveikatinimo metų sumanymas būtų įgyvendinamas kuo plačiau.

Lietuvos šviesuolis Vilius Storosta – Vydūnas teigė: „Reikia išmokti sveikam išlikti“. Tikimės, kad Sveikatingumo metų pabaigoje, įvertinę kartu pasiektus laimėjimus, ir toliau mokysimės išlikti sveiki. Gyvensime bei dirbsime savo, savo šeimos ir savo valstybės sveikatos labui.  

Maloniai kviečiame Jus, savo šalies ateičiai neabejingus piliečius, aktyviai įsitraukti į šią reikšmingą veiklą, turinčią apimti kuo daugiau sektorių, žinybų, sričių. Lauksime visuomenės atstovų, bendruomenių, šeimų, atsakingų šalies institucijų, įstaigų, organizacijų, visų valstybės, savivaldybių sektorių profesionalų ir entuziastų svaraus prisidėjimo. Daug vilčių teikia kūrybinės visuomeninių organizacijų iniciatyvos.

Kartu ženkime sveikesnės ir laimingesnės mūsų Lietuvos link!

» Rašyti komentarą