Nustebsite, kokią naudą jūsų sveikatai suteikia augintinis

@ Shutterstock

Žmonės dažnai noriai užkalbina tuos, kurie eina kartu su šunimi, o atlikti tyrimai parodė, kad net apie 40 procentų vyresnio amžiaus žmonių, sulaukę komplimentų dėl šuns, susiranda naujų draugų – dažniausiai tokių, kurie irgi augina šunis. Visgi šuo suteikia galimybę ne tik lengviau įsilieti į socialinį gyvenimą, bet ir padeda palaikyti geresnę sveikatos būklę.

 

Jeigu jau turite ar planuojate įsigyti naują šeimos keturkojį draugą – šunį, sužinokite, kokias naudas sveikatai buvimas drauge su juo suteikia:

 

  1. Žmonės, auginantys šunis, tampa fiziškai tvirtesni. Tie, kas augina keturkojį draugą, puikiai žino, kaip dažnai ir atkakliai jis prašosi kartu pabėgioti į lauką. Atlikti įvairūs tyrimai parodė, kad šunų savininkai yra linkę aktyviau leisti savo laisvalaikį – jie daugiau laiko praleidžia gryname ore nei tie, kurie šuns neturi. Taipogi paaiškėjo, kad vėliau, apie 70-80 gyvenimo metus, žmonės, kurie aktyviai leisdavo laiką su šunimis, visai neturėjo antsvorio arba jis buvo mažesnis nei tų, kurie neaugino šunų. Negana to, šunų augintojai rečiau lankosi pas gydytojus, yra fiziškai sveikesni.

     
  2. Padeda numesti svorio. Atlikti tyrimai parodė, kad žmonės, kurie augina šunis ir išeina su jais pasivaikščioti į lauką bent 5 kartus per savaitę po valandą, per metus gali vidutiniškai numesti apie 7 kilogramus.

     
  3. Stiprina širdį ir sureguliuoja kraujospūdį. Šunys ne tik užpildo širdį maloniais jausmais, bet ir gerina jos fizinę būklę. Tie, kas leidžia daugiau laiko su keturkojais draugais, turi gerą kraujo spaudimą – jeigu jis buvo per aukštas, sumažėja, jeigu per žemas – padidėja ir susinormalizuoja. Be to, šunų savininkams sumažėja blogojo cholesterolio ir trigliceridų kiekis kraujyje, taip pat rečiau pasitaiko kraujagyslių sistemos ligų ir širdies priepuolių.

     
  4. Gydo nuo depresijos. Įrodyta, kad ir šunis auginantys žmonės, ir tie, kurie sirgdami, naudojasi specialiai paruoštų terapinių šunų pagalba, tampa mažiau linkę į depresyvias nuotaikas, lengviau ištveria sunkumus ir liūdnas dienas.

     
  5. Didina psichologinę motyvaciją kurti, daryti, gyventi. Neretai, ypač vyresniame amžiuje, šuo tampa tuo, dėl kurio atsikeliama anksti ryte, laikomasi režimo (reikia pašerti šunį, jį išvesti į lauką, sutvarkyti namus, kuriuose pribarstyta kailio, ir t.t.). Tai puikus draugas, kuris mokina susitelkti ne tik į savo pojūčius, bet skatina ir įkvepia kažką padaryti dėl kito, t. y. dėl jo, gerovės.
» Rašyti komentarą