Kaip išsirinkti tinkamą dantų šepetėlį?

Parduotuvės siūlo itin gausų pačių įvairiausių dantų šepetėlių asortimentą. Skiriasi jų forma, kietumas, spalvos ir, žinoma, kainos... Kaip nepasimesti šioje daugybėje ir išsirinkti tokį šepetėlį, kuris tiks geriausiai?
 
Į ką reikėtų atkreipti dėmesį
 
Šerelių kietumas.  Gamintojai šepetėlius pagal kietumą skirsto į šiuos tipus: kietą („hard“), vidutinio kietumo („medium“), minkštą („soft“) ir itin minkštą („extra soft“). Šepetukai kietais šereliais yra skirti tik plokštelėms prižiūrėti, o ne valyti dantis, nes nutrina danties audinius ir traumuoja dantenas. Vidutinio kietumo šepetėliai yra patys populiariausi. Juos patartina rinktis žmonėms, kurių dantenos ir dantys yra sveiki. Minkšti ir itin minkšti šepetėliai skirti tiems, kurių dantenos kraujuoja. Pastebėtina, kad minkšti šereliai yra lankstesni, todėl geriau prisitaiko prie dantų formos ir nepažeidžia dantenų, taip pat geriau išvalo dantis ties dantenų kraštais.
 
Šerelių „medžiaga“.  Sintetiniai šereliai yra geresni už natūralius. Natūralūs lengvai iškrenta ir taip pat lengvai gali patekti į žmogaus organizmą, o štai sintetiniai laikosi geriau, juose rečiau veisiasi mikrobai.
 
Gana naujas išradimas – dantų šepetėliai, kurių šereliai keičia spalvą. Jeigu jie ima blukti, tai ženklas, kad atėjo laikas šepetėlį keisti nauju.
 
Šerelių išdėstymas.  Specialistų teigimu, šis parametras yra itin svarbus. Geriausia, kai šepetėlio šereliai yra dviejų lygių – juo bus patogiausia išvalyti tarp dantų susikaupusias apnašas. Beje, ar žinojote, kad ėduonis dažniausiai atsiranda būtent tarpdančiuose?
 
Forma ir dydis.  Vaikams reikėtų rinktis dantų šepetėlius maža galvute (2–2,5 cm ilgio, 10 mm pločio). Tokie šepetėliai pasiekia sunkiai prieinamas vietas, todėl tinka ir suaugusiems. Paaugliai ir suaugusieji gali pasirinkti ir šepetėlius su didesne galvute (2,5–3 cm ilgio, 10–12 mm pločio), tuo tarpu šepetėliai su didžiausia galvute dažniausiai tinka tik išimamiems protezams valyti.

 
Apsaugoti dantenas padeda pailgintas šepetėlio kotelis. Geriausia rinktis ne kampuotą, o nuapvalintą galvute, kad nesužalotumėte gleivinės.
 
Įvairūs „priedai“.  Saugiausia rinktis šepetėlius, ant kurių kotelių yra guminių dalių. Tai padės šepetėlį lengviau išlaikyti rankose ir tuo pačiu apsaugoti dantenas nuo galimų sužalojimų.
 
Ties kai kurių šepetėlių galvute ant kotelio yra rutuliukas arba bangelės. Jie skirti ne tik tam, kad šepetėliai atrodytų įmantriau, bet ir padeda apsaugoti dantenas. Be to, tai apsaugo dantis nuo galimo per didelio spaudimo juos valant.
 
Jei įmanoma, rinkitės dantų šepetėlį su liežuvio valikliu, kadangi didžioji dalis dantų ligas sukeliančių bakterijų kaupiasi ant liežuvio paviršiaus.
 
Kada reikia keisti dantų šepetėlį?
 
Dantų šepetėlis turi būti keičiamas kas tris mėnesius (ne rečiau), arba pasirodžius pirmiesiems nusidėvėjimo požymiams. Jei šepetėlis nusidėvi greičiau nei per 3 mėnesius, tai gali būti ženklas, kad šepetėlį valydami dantis spaudžiate per stipriai. Tai gali tapti dantenų pažeidimų ir opelių burnoje priežastimi.
 
Dantų šepetėlį reikėtų pakeisti nepaisant jo naudojimo trukmės, jei persirgote gripu, peršalimu, gerklės ar burnos ertmės infekcijomis. Bakterijos sukeliančios šiuos susirgimus kaupiasi dantų šepetėlyje ir gali sukelti pakartotiną infekciją.

» Rašyti komentarą