Kovojame su blogu burnos kvapu

Daugybė žmonių nuolat kenčia dėl blogo burnos kvapo, tačiau pripažįsta šią problemą labai nenoriai. Priežastis ta, kad burna ilgą laiką buvo uždara (ypač miego metu). Kvėpavimas per burną, liežuvio apnašos, ilgas kalbėjimas, kartais maistas ir sumažintas seilėtekis sustiprina blogą burnos kvapą. Prisideda ir specifinės ligos (kvėpavimo sistemos ligos, diabetas, uremija), uždegiminiai procesai plaučiuose, bronchuose, trachėjoje ir gerklose. Kartais blogo burnos kvapo priežasties reikia ieškoti skrandyje. Po paskirto tyrimo gali būti padaryta atitinkama diagnozė. Jeigu priežastis yra burnoje, labai svarbu užbaigti jos gydymą iki kitų tyrimų, padėsiančių nustatyti blogo burnos kvapo priežastis.


Liežuvio valymas – svarbi burnos ertmės priežiūros dalis. Milijonai bakterijų gyvena ant liežuvio paviršiaus. Jos dauginasi netrukdomai ir gamina (ypač jei pacientas serga gerklės ligomis) storas baltai-gelsvas apnašas. Priklausomai nuo egzistuojančių bakterijų kiekio ir organizmo apsaugos, bakterijos gali pradėti dominuoti ir sukelti gerklės skausmus ar pneumoniją. Netgi po labai kruopštaus dantų valymo bakterijos, kurios auga ant liežuvio, ramiai pasilieka ant dantų paviršiaus. Naudojant liežuvio valiklį, kasdien kartu su liežuvio apnašomis pašalinami toksinai ir kenksmingi mikroorganizmai, esantys burnos ertmėje. Nuvalius liežuvio apnašas, pagerėja skonio receptorių funkcija, seilių išsiskyrimas ir sudėtis, geriau veikia skrandis, žarnynas, pilniau įsisavinamas maistas. Valymo metu masažuojami liežuvyje esantys aktyvieji organizmo taškai, todėl pagerėja bendra savijauta, širdies ir kitų organų veikla. Odontologų ir higienistų teigimu, blogas burnos kvapas išnyks profesionaliai valantis dantis, valant liežuvio apnašas valikliu ir naudojant specifines burnos skalavimo priemones.

Liaudiški blogo burnos kvapo gydymo būdai:

 

  • 3 valg. šaukštus mėtų suberkite į termosą ir užpilkite 3 stiklinėmis verdančio vandens. Palaukite 8 valandas, perkoškite, padalinkite į 4 dalis ir gerkite 1 val. prieš valgį.
  • 1 valg. šaukštą pelynų žolės užpilkite 1 stikline šalto vandens, uždenkite, 5 min. pavirkite ant silpnos ugnies, perkoškite ir gautu nuoviru skalaukite burną.
  • 1 valg. šaukštą ąžuolo žievės suberkite į emaliuotą indą, užpilkite 1 stikline verdančio vandens, uždenkite. 15 min. pavirinkite ant silpnos ugnies, atvėsinkite, perkoškite ir skalaukite burną.
  • 3 valg. šaukštus šermukšnių šakelių užpilkite 3 stiklinėmis šalto vandens, uždenkite ir pusvalandį pavirinkite ant silpnos ugnies. Perkoškite ir išgerkite per dieną.
  • Kad burnos kvapas būtų gaivus, patartina kuo dažniau valgyti virtų ryžių ir šviežių obuolių.
» Rašyti komentarą
» Komentarai
dandis
2013-10-08 23:23
dauneliai jus visi . valgykite padziuvusia duona , dzivinta mesa , riesutus ir nereiks svaigti tokiu nesamoniu kaip straipsnyje varo ale specialiste ... Geros dienos !
Ramute
2013-02-08 18:13
labai padeda transfer factor,jei nera sugede dantys.860382202
Lukrecija
2012-06-11 23:19
Jei tau nemalonu del kvapu burnos bet tada nusiplauk dantys tada nebus tau kvapas aš pameginau taip labai gerai padeda
Berta
2012-06-07 13:26
Kokia nesamones raso - blogas kvapas sklinda is skrandzio, blogas kvapas sklinda is zarnyno (na taip, ziurint per kuri gala). Vienintelis is kur sklinda blogas burnos kvapas yra burna!!! Naudokite Tetrobreath ir visos problemos issispres. Tik jos brangokos, bet labai dziaugiuosi atradusi sias priemones.
Bastilija
2012-06-06 14:23
Nebūtinai dantys turi būti kalti. Nemalonus kvapas gali eiti iš žarnyno, jei sutrikęs virškinimas ar sergama tam tikromis ligomis