Keli pratimai dirbantiems sėdimą darbą

Jei dirbate biure prie kompiuterio po 8–12 valandų per dieną ir neturite sąlygų pasivaikščioti taip dažnai, kaip norite, galite nemačiomis pasimankštinti. Šie pratimai padės sumažinti nuovargį, išvengti nugaros skausmo, pagerinti bendrą savijautą, nuotaiką ir darbingumą. Viskas, ko reikia – įsiklausyti į tai, ką sako kūnas, ir skirti sau keletą minučių atlikti juos kompleksiškai ar pavieniui. Šauniausia tai, kad neatkreipsite į save nepageidaujamo dėmesio.

Atsisėskite tiesiai, įsikibkite rankomis į sėdynę ir po truputį loškitės atgal tiek, kiek leidžia jūsų kėdė. Žiūrėkite, kad būtų patogu. Lėtai grįžkite į pradinę padėtį. Galite pakartoti keletą kartų.

Nuleiskite kojas ant žemės, laikykite galvą tiesiai, nesikūprinkite. Pasisukite į vieną pusę, po to – į kitą. Lėtai ir švelniai tempkite nugaros raumenis.

Naudingas pratimas, gerinantis kraujotaką apatinėje kūno dalyje: parieskite kojas po kėde, palinkite į priekį, rankomis įsikibkite į stalo viršų arba kėdės kraštą. Lėtai įtempkite sėdmenis, kojas, kilstelėkite dubenį ir pasistumkite pirmyn. Didžiausio įtempimo metu sustinkite ir lėtai grįžkite į pradinę padėtį. Jei nekartosite to dažnai ir intensyviai, atrodys, kad tiesiog patogiau atsisėdote.

Dalį po stalu mankštinti dar paprasčiau, nes niekas nemato, ką darote. Pasukiokite pėdas į šonus, po vieną įtempkite kojas ir traukite jas prie savęs.

Atsisėskite tiesiai, rankas laikykite ant stalo. Ištieskite, įtempkite ir kelkite kojas aukštyn. Palaikykite keletą sekundžių ir grįžkite į pradinę padėtį.

Jei stalas netinkamame aukštyje ir kompiuterio pelytė yra nelabai patogioje vietoje, rankose ima dilgčioti ir atrodo taip, tarsi jos tintų. Jums turėtų padėti rankų tempimas, lengvas masažas, patogi pelė ir geras kilimėlis.

Lėtai sukite galvą – maksimaliai kelioms sekundėms įtempkite kaklą ir grįžkite į pradinę padėtį.

Kad nepavargtų akys, atsargiai pamasažuokite vokus, nukreipkite žvilgsnį į skirtingu atstumu nuo jūsų esančius daiktus. Galite greitai pamirksėti, pabūti kurį laiką užsimerkę, ar, jei yra kur, pažiūrėti pro langą.

Visi šie pratimai atrodo natūraliai, o svarbiausia – yra išties veiksmingi ir tinkami kiekvienam. Jei pajutote, kad atėjo laikas pasimankštinti, nebijokite – greičiausiai niekas to nepastebės.
 

» Rašyti komentarą