„Studija Om“ inform.
Siekti karjeros šiais beprotišku greičiu besikeičiančiais laikais tampa vis sunkiau ir sunkiau. Tai ypač sudėtinga nuosavą verslą turintiems žmonėms, kurie retai kada suranda bent minutę poilsio – juk jie negali pasitraukti iš nuolat ko nors reikalaujančios verslininko rolės. Fizinis ir emocinis išsekimas tampa kasdienybe, o dažna tokio gyvenimo būdo pasekmė – depresija.
Meditacija ir laiko skyrimas atsipalaidavimui yra bene populiariausi metodai, kurių imasi žmonės, nuolat balansuojantys tarp darbo ir asmeninio gyvenimo. Šių metodų populiarumo priežastis akivaizdi. Be to, šie metodai gali išmokyti žmogų \ sąmoningumo ir savęs suvokimo įvairiose gyvenimo situacijose.
Šiais laikais žmonėms reikia efektyvių ir paprastų priemonių, kurios padėtų susidoroti su darbe nuolat kylančia įtampa, nes paprastai jie negali prisiimti įsipareigojimų daug laiko skirti sudėtingoms kasdienėms praktikoms. Joga taip pat yra praktika, kuriai reikia pasiruošti, bet įgudus jogos pamokos tampa daug naudos teikiančiu malonumu. Pažvelkime, kaip joga gali padėti mums darbe.
1) Joga moko mus paleisti
Net ir nedidelio verslo savininkas ar atsakingą darbą dirbantis žmogus turi būti pasiruošęs patenkinti pavaldinių bei klientų poreikius 24 val. per parą 7 dienas per savaitę. Verslo savininko, generalinio direktoriaus ar netgi eilinio darbuotojo pozicija teikia nemažai įtampos, atsakomybės ir įsipareigojimų. Tai gali sekinti tiek fiziškai, tiek emociškai. Dėl to žmogus gali labai greitai „sudegti“, o ankstesnis entuziazmas ir susidomėjimas gali būti pažeisti negrįžtamai.
Joga padeda išsigryninti tai, kas svarbu, o tai, kas nesvarbu – paleisti. Klaidinga manyti, kad iš atsisakymo jokios naudos – daugeliu atvejų baimių ir norų atsisakymas yra geriausias dalykas, kurį žmogus gali padaryti. Atsisakę neigiamų santykių ir minčių galime ne tik tapti efektyvesni, bet ir laimingesni.
2) Joga moko mus būti lanksčiais
Galima manyti, kad jogos nauda apima fizinio lankstumo ugdymą. Tačiau praktikuojant jogą kiekvieną dieną, nuolat užsiėmęs žmogus gali sukurti tam tikrą vertingą erdvę emocinei transformacijai. Ši sąvoka vadinama „psichine joga“ ir skiriasi nuo pozityviosios psichologijos. Pozityvioji psichologija labiau koncentruojasi į žmogaus stiprybes ir pabrėžia dėkingumą, tuo tarp psichinė joga moko, kokį įrankį kokioje situacijoje panaudoti, kad išliktume emociškai lankstūs. Įvaldę psichinę jogą, galime padėti sau sumažinti įtampą, kurią mums kelia išorinis pasaulis ir tapti lankstesniais vykdydami pačių išsikeltus ar kitų mums iškeltus uždavinius.
3) Joga moko mus susikoncentruoti
Kasdien dirbdami galime susidurti su dešimtimis iššūkių: neveikia klaviatūros klavišai, paskambina partneris ir paprašo perkelti susitikimą, laiku negauname kokių nors prekių ir užklumpa panašios problemos. Tokiais atvejais labai lengva suirzti ir imti stresuoti, nes vienu metu reikia išspręsti krūvą bėdų.
Joga yra žinomas atsipalaidavimo ir susitelkimo metodas, kuris padeda susikoncentruoti, jei buvome išblaškyti panašių kasdienių situacijų. Pažvelkime, kaip joga veikia, pasitelkdami jogos pratimus, vadinamus asanomis.
Shutterstock nuotr.
Medžio poza (Vrksasana). Didžiausias iššūkis atliekant šią asaną kyla išlaikyti balansą stovint ant vienos kojos. Žmogus turi laikyti iškėlęs į viršų rankas lyg šakas ir tuo pačiu išbūti užsimerkęs, tai padeda išlaikyti dėmesį. Rekomenduojama šią asaną atlikti įsivaizduojant, kad mūsų kūnas yra medis, o mūsų kojos yra tarsi medžio šaknys.
Pradedantiesiems išlaikyti dėmesį išties sudėtinga, bet jau pažengusiems – kur kas lengviau, nes jie būna įgudę sutelkti ir išlaikyti koncentraciją. Dėmesio sutelkimas, įgytas jogos praktikos metu, lygiai taip pat gali būti panaudotas darbe – kuo geriau pavyksta atlikti asanas jogos pamokose, tuo geriau sekasi susikoncentruoti atliekant kasdienius darbus.
Taigi joga yra raktas, padedantis mums būti sveikiems, laimingiems ir lankstiems. Tai patikrino jau milijonai žmonių visame pasaulyje – juk jogos atnešama nauda iš tiesų užtikrina visapusiškai turtingesnį ir kokybiškesnį gyvenimą. Leiskite jogai būti raktu į savo sėkmę!
Daugiau informacijos rasite: „Studija Om“
Studijoje vyksta Mai Ram jogos, Kalanetikos, Pilates, PortDeBras, Aštanga jogos, Sąmoningo kvėpavimo užsiėmimai, Maudynės gonge. Nuolat rengiami sąmoningumą skatinantys seminarai, užsiėmimai bei paskaitos, į studiją kviečiami įdomūs, talentingi ir kūrybingi svečiai.
„Norėjosi pasiūlyti erdvę, į kurią įžengę ir atsidurtumėte kažkur svetur, ne čia, kad lengviau atsiribotumėte nuo to, kas įprasta, kad pravėrę studijos duris paliktumėte skubantį miestą sau už nugaros, kad įeitumėte į kitą būseną, lengviau būtų klausytis patiems savęs“, - kviečia „Studija Om“.