Sunki būsimųjų čempionų kadienybė

Gimnazija „Nanning“ yra viena iš daugelio Kinijos gimnazijų, kuriose vaikai ruošiami būti sportininkais. Pagrindinis tikslas – iškovoti kuo daugiau medalių Olimpinėse žaidynėse. Čia auga būsimosios laimėtojų kartos, tačiau auksu nušviestą ateitį temdo skaudi realybė: treniruotės skausmingos, varginančios ir negailestingos.

Mokyklos treneriai neslepia, kad sportas yra labai galingas ir rimtas verslas, todėl jų tikslas kuo geriau paruošti vaikus, užauginti juos tvirtais ir nepamainomais sportininkais.

Tėvai vaikus į šią mokyklą atiduoda maždaug nuo penkerių metų amžiaus. Kiekvieną dieną jie keliasi anksti ryte ir skuba į treniruotes. Jų laukia plaukimo, gimnastikos, atletikos, svorių kilnojimo ir kitos pamokos.


Kinijoje vaikų treneriai labai dažnai yra kaltinami fizine prievarta. Treniruočių metu vaikai kenčia didžiulius skausmus, tačiau jie neturi teisės išleisti nei menkiausio garso – priešingu atveju dar gaus lupti.

Kuo vyresni vaikai, tuo daugiau treniruočių jie turi. Laiko humanitariniams ir tiksliesiems mokslams nelabai lieka, todėl dažnai 18 metų sulaukę sportininkai vargiai skaito ar skaičiuoja.

Olimpiniais čempionais netapę vaikai dažniausiai vėliau gyvena skurde, kadangi be sporto jie daugiau neturi jokio išsilavinimo, todėl tenka dirbti visus juodžiausius darbus. Kitus kamuoja sveikatos sutrikimai ir ligos dėl vaikystėje patirto fizinio krūvio ir leidžiamų hormonų, kurių sudėtyje yra eritropoetino (EPO) ir testosterono.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Lukas
2012-11-24 18:44
Rezultatai pasiekti reige daug pastangu vargo bei skausmo bet foto tai net ziuret nesinori kazkaip atrodo lig lauzo kojas o siaip tai nuobodzios foto
lau
2012-09-02 21:20
ziauruuuuu
paula
2012-08-30 12:38
2 foto tai quot(
ecka
2012-08-22 19:03
nu nx ziauru
inga
2012-08-20 14:04
siaubas koke nesamone as juas pati savo rankom prikresciau