5 ženklai, rodantys, kad vartojate per daug alkoholio

Po sunkios darbo dienos neretas pasilepina bokalu alaus ar taure raudonojo vyno. Šis įprotis gali pasirodyti visai nekaltas, bet derėtų stebėti save, ar alkoholis netampa ydingu pomėgiu. Žmonių polinkis į alkoholizmą yra skirtingas – vieni pripranta greičiau, o kiti nepripranta visai. Į ką derėtų atkreipti dėmesį, jeigu alkoholis tapo dažna jūsų kasdienybės dalimi?

 

1. Išgeriate gerokai daugiau nei planavote

 

Vakarėlio metu ar po sunkios darbo dienos suplanuojate išgerti taurę vyno, tačiau viskas pasibaigia tuo, kad po keleto valandų vos nustovite ant kojų ir sunkiai susigaudote kur esate? Tai byloja apie problemą. Įprastu atveju, kai žmogus neturi problemų su alkoholiu, jis geba sustoti gerti ir pratęsti linksmybes be alkoholio. Jeigu nutinka taip, kad po pirmos taurės „išsijungia stabdžiai“, tai rimtas ženklas rodantis, kad alkoholį reikėtų vartoti labai atsargiai, nes esate linkęs į priklausomybę.

 

2. Esate apsvaigęs didžiąją laiko dalį

 

Jeigu be alkoholio neįsivaizduojate savo kasdienybės, o lengvas apsvaigimas – įprasta dienos dalis, vertėtų rimtai susirūpinti. Nuolatinis svaiginimasis alkoholiu, byloja apie rimtą problemą, kurią reikėtų kuo greičiau spręsti ir ieškoti išeities. Galbūt, alkoholiniai gėrimai jums tiesiog skanūs? Tuomet rinkitės nealkoholines jų alternatyvas. Galbūt nuobodžiaujate ir alkoholis padeda prastumti laiką? Na, tuomet susiraskite naują hobį. Nepamirškite, kad dauguma problemų turi išeitį, nenustokite jų ieškoti.

 

3. Tolerancija alkoholiui vis didėja

 

Pastebite, kad reikia vis daugiau alkoholio norint apsvaigti? Gali būti, kad pastaruoju metu jį vartojate per dažnai ar per daug. Vartojant alkoholį nedideliais kiekiais ir retai, tolerancija neturėtų atsirasti.

 

4. Nuolatos svajojate apie alkoholį

 

Jeigu dienos pabaigoje alkoholiniai gėrimai yra vienintelis dalykas apie kurį galvojate, tai signalas, kad laikas sustoti. Puikiai žinoma, kad alkoholis maloniai atpalaiduoja ir tarsi „nuplauna“ dienos rūpesčius, bet nepamirškite, kad su problemomis ir stresu reikėtų tvarkytis naudojant konstruktyvias ir sveikas priemones. Dienos pabaigoje eikite į sporto salę ir išliekite susikaupusį stresą, medituokite ir atraskite vidinę ramybę, lankykite būrelį, kur susitiktumėte su bendraminčiais arba pasikalbėkite su šeimos nariais. Taurė niekada neturėtų tapti geidžiamiausia dienos dalimi, o jei taip nutiktų, imkitės veiksmų ir neįklimpkite į priklausomybės spąstus.

 

5. Dėl alkoholio vartojimo nukenčia šeima ir draugai

 

Nuolatos būnate apsvaigęs, negalite vairuoti ar susitikti su šeima ir draugais? Akivaizdu, kad turite problemą. Jeigu alkoholio vartojimas slysta iš rankų ir ima neigiamai veikti svarbias jūsų gyvenimo sritis, pats metas sunerimti. Galbūt nebegalite kontroliuoti kada ir kiek alkoholio suvartojate, galbūt nepaskaičiuojate jo kiekio ir nebemokate susivaldyti. Kad ir kaip ten bebūtų, alkoholiui ėmus neigiamai veikti jūsų gyvenimo kokybę ir santykius su kitais, vertėtų kreiptis pagalbos.

 

Nors alkoholiniai gėrimai lengvai prieinami ir plačiai naudojami, visgi svarbu neprarasti nuovokos ir sąmoningumo. Po priklausomybių šydu dažnai slypi vaikystės traumos, paveldimumas bei negebėjimas susidoroti su gyvenimo iššūkiais, tad pajutus, kad klimpstate į alkoholizmą ar kitas priklausomybes, prisiimkite atsakomybę ir kuo skubiau kreipkitės pagalbos bei kovokite su vidiniais demonais. Gelbėkite save ir neapleiskite artimųjų.

» Rašyti komentarą