Mokslininkai aptiko naujus koronaviruso simptomus

@ Shutterstock

Singapūro mokslininkai aptiko naujus koronaviruso COVID-19 simptomus, rašoma „The Straits Times“. Anksčiau buvo žinoma apie panašius į gripą simptomus, tačiau dabar paaiškėjo, kad virusas gali pasireikšti ir netipiniu tokiais atvejais bėrimu.
 

Tvirtinama, kad kai kuriais atvejais Covid-19 simptomus galima supainioti su dengės karštlige. Pacientui, kuris užsikrečia koronavirusu, gali atsirasti įvairūs niežtintys bėrimai, išaugti temperatūra. Tuo pat metu pažymima, kad daugiau jokių kitų Covid-19 virusui būdingų simptomų gali ir nebūti. 
 

Tyrėjų duomenimis net ir, net ir atliekami kraujo tyrimai kartais gali rodyti klaidingą teigiamą dengė karštinės rezultatą. Specialistai siūlo medikams atidžiai diagnozuoti koronavirusą. Pažymima, kad neteisingas gydymas gali kenkti tiek užkrėstajam, tiek ir aplinkiniams. 

 

Kokie buvo žinomi simptomai

 

Daugeliui užsikrėtusiųjų liga apskritai niekaip nepasireiškia. Žmogus gali jaustis visiškai sveikas, net jeigu kraujo tyrimas ir nustatytų koronavirusą. 
 

Tie, kuriems pasireiškia simptomai, dažniausiai gali jaustis susirgę gripu. Paprastos klinikinės apžiūros metu faktiškai neįmanoma nustatyti kuo žmogus serga – paprasta peršalimo liga ar virusu, ar koronavirusu Covid-19.

 

Dažniausi sergantiems koronavirusu pasireiškiantys simptomai yra padidėjusi kūno temperatūra, nuovargis ir sausas kosulys. Kas šeštam susirgusiajam išsivysto komplikacijos, kurios pasireiškia apsunkusiu kvėpavimu. Pagyvenę, pacientai turintys lėtinių ligų, ypač susijusių su širdies ir kraujagyslių ligomis ar sergantys diabetu, taip pat žmonės su nusilpusiu imunitetu, patenka į rizikos grupę. 

 

Sunkiais ligos atvejais gali pasireikšti plaučių uždegimas, kepenų nepakankamumas ir net ištikti mirtis.

 

Statistiškai, mirtingumas siekia 1-3 proc., tačiau jis skiriasi įvairiose amžiaus grupėse, šalyse su skirtingu medicinos pagalbos lygiu.
 

» Rašyti komentarą