Maistas, kurį patariama valgyti prieš seksą, ir kurio reikėtų vengti

@ Shutterstock

Mityba daro įtaką daugeliui kūno organų sklandžiam, arba kaip tik prastam, darbui, ne ištimtis ir – už vyrų bei moterų seksualines funkcijas atsakingi organai. Tam tikri maisto produktai netgi gali pagerinti lytinį gyvenimą: pajėgumą mylintis, paskatinti erekciją, padėti geriau atsipalaiduoti, palaikydami sveiką širdį ir kraujo cirkuliaciją. Tačiau yra ir tokių produktų, kurie kaip tik apsunkina virškinimą ir nėra tinkami mėgautis prieš meilės sueitį.

 

Šiuos produktus sveikatos specialistai rekomenduoja valgyti prieš mylintis:

 

 1. Maltų linų sėklos. Šis supermaistas yra žinomas dėl savo turtingų antioksidacinių savybių. Kadangi šiose sėklose gausu polifenolių grupei priklausančių liganų, kurie yra estrogenus panašios cheminės medžiagos, pasižyminčios antivirusinėmis, antibakterinėmis ir priešvėžinėmis savybėmis. Dėl tokios unikalios sudėties linų sėklos pagerina kraujotaką lytiniuose organuose, juos apsaugo nuo pažeidimų. Šiose sėklose taip pat gausu omega-3 riebalų rūgščių, kurios gali pagerinti širdies ir kraujagyslių sveikatą, padidinti libido. Argininas – tai amino rūgštis, esanti linų sėklose, kuri taip pat gerina kraujotaką ir netgi padeda išlaikyti vyrų spermą sveiką, geresnės kokybės.

   

 2. Austrės. Šiose jūros gėrybėse gausu cinko, pagrindinio mineralo būtino sklandžioms seksualinėms funkcijoms ir netgi seksualiniam brendimui. Cinkas padeda kūnui gaminti testosteroną – hormoną, susietą su lytiniu potraukiu.

   

 3. Moliūgų sėklos. Moliūgų sėklose, kaip ir austrėse, gausu cinko, tad jos irgi padeda gaminti testosteroną. Šios sėklos yra puikus magnio šaltinis, o šis mineralas padeda atsipalaiduoti, atpalaiduoja raumenis. Jų sudėtyje taip pat yra antioksidacinių, antihipertenzinių ir kardioprotekcinių maistinių medžiagų, kurios yra būtinos optimaliai seksualinei sveikatai. Omega-3 riebalų rūgščių irgi nestinga moliūgų sėklose, kurios, kaip jau minėta anksčiau, gerina kraujotakos sistemos veiklą. Moliūgų sėklose nemažai geležies, o šis mineralas suteikia enregijos.

   

 4. Granatų sėklos. Granatų sėklose gausu polifenolių. Polifenoliai yra junginiai, kurie padeda sunormalizuoti kraujospūdį, išvengti širdies ligų, sumažina riziką patirti insultą. Šie junginiai taip pat atpalaiduoja kraujagysles ir padidina kraujo tiekimą į smegenis ir širdį. Granatų sėklose gausu mikroelementų, kurie ne tik apsaugo imuninę sistemą, bet ir pakelia nuotaiką, o jose esantis vitaminas C mažina stresą, suteikia fizinės ištvermės.

   

 5. Avokadai. Avokadai gerina sėklidžių darbą ir spermos kokybę. Šis maistingas produktas aprūpina organizmą vitaminu E, o tai pagrindinis antioksidantas, plečiantis kraujagysles ir galintis sumažinti širdies ir kraujagyslių ligų riziką, taip pat gali sumažinti spermos DNR pažeidimus. Avokadose taip pat gausu vitamino B6, kuris padeda išlaikyti nervų sistemos pusiausvyrą, kalio, kuris sustiprina libido ir suteikia energijos, taip pat – mononesočiosios oleino rūgšties, kuri palaiko sklandų kraujotakos darbą ir sveiką širdį.
   


  Maistas, kurio nepatariama vartoti prieš seksą:

   

 1. Alkoholis. Alkoholis, ypač kai jo padauginama, gali sumažinti lytinį potraukį, vyrams sukelti impotenciją, o moterims taip pat neleisti pasiekti orgazmo, negano to, jis skatina mieguistumą. vyrų darbą.

   

 2. Raudona mėsa. Raudona mėsa itin sunkiai virškinama ir labai apkrauna organizmą, suteikdama virškinimo sistemai papildomo darbo. Visa šitai gali priversti jausti mieguistumą ir nuovargį.

   

 3. Brokoliai. Ši nuostabi daržovė teikia daug naudų sveikatai, tačiau ji neretai gali pūsti pilvą, o tai nepageidaujamas reiškinys sekso metu.

   

 4. Sūris. Sūris gali organizmą paskatinti gaminti daugiau įvairių gleivių, išskyrų, taip pat išpūsti pilvą ir netgi sumažinti libido.

 5. Saldymedis. Nustatyta, kad saldymedis gali laikinai sumažinti vyrų ir moterų lytinį potraukį.

   

Tai įdomu:

 

Švedijoje įsikūrusi sveikatos stebėjimo programa „Lifesum“ išanalizavo savo vartotojų duomenis, kad išsiaiškintų, kokius maisto produktus buvo populiariausia valgyti prieš ir po sekso (per dvi valandas ar mažiau). Duomenys buvo gauti iš šių šalių: Vokietijos, Prancūzijos, Švedijos, Italijos, JAV ir Jungtinės Karalystės. Įdomu tai, kad žmonės prieš ir po sekso vartojo tuos pačius produktus, tik po sekso gerdavo daugiau vandens. Populiariausias iš vartojamų maisto produktų buvo šokoladas, tuomet: pomidorai, duona, obuoliai, bulvės, kava, bananai, vynas, sūris, braškės.

 

„Lifesum“ dietologė Frida Harju teigė, kad šios išvados nenustebino. Tiek šokoladas, tiek pomidorai yra patogūs užkandžiai, kuriuose gausu reikalingų medžiagų, jie neapsunkina virškinimo, lengvai valgomi.

» Rašyti komentarą