Iš Kinijos importuotose lėlėse pavojingų medžiagų kiekis leistiną normą viršijo beveik 200 kartų

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba išnagrinėjo bylas pagal Valstybinės ne maisto produktų inspekcijos prie Ūkio ministerijos pateiktus Produktų saugos įstatymo pažeidimo protokolus dėl UAB „Nersama“ ir UAB „Viskas už vieną eurą“ pavojingų žaislų pateikimo į rinką.

Valstybinės ne maisto produktų inspekcijos prie Ūkio ministerijos specialistai saugos reikalavimų atitikčiai patikrinti UAB „Nersama“ prekybiniame padalinyje atrinko Kinijoje pagamintus žaislus – lėlę „Mei Shao NV“ ir lavinamąjį žaislą – dėlionę „Fire Engine“ No. 0819. Atlikus lėlės cheminius tyrimus Nacionalinės Visuomenės Sveikatos priežiūros laboratorijoje, nustatyta, kad joje rastas di-(2-etilheksil) ftalato kiekis beveik 200 kartų viršija produktų saugą reglamentuojančiuose teisės aktuose nustatytą didžiausią leistiną normą.

Bandymų metu taip pat nustatyta, kad saugos reikalavimų žaislams, kurie skirti jaunesniems kaip 36 mėnesių vaikams, neatitinka ir žaislo „Fire Engine“ No. 0819 – kieto plastiko šešių ratukų ugniagesių mašinėlė su vairuotoju – mechaninės ir fizinės savybės. Žaislo gamintojo pakuotės ženklinime pateikta neteisinga informacija apie amžiaus grupę, t, y, kad jis netinka vaikams iki 3 metų amžiaus.

Valstybinė ne maisto produktų inspekcija, atlikusi patikrinimus UAB „Viskas už vieną eurą“, nustatė, kad produktų saugą reglamentuojančių teisės aktų nustatytų produktų saugos reikalavimų neatitinka net 14-os pavadinimų žaislai. Rinkos priežiūros institucija abiems bendrovėms uždraudė teikti į rinką pavojingus žaislus ir įpareigojo pavojingus produktus pašalinti iš rinkos bei įspėti vartotojus apie susijusią su pavojingais produktais riziką. Valstybinė ne maisto produktų inspekcija surašė Produktų saugos įstatymo pažeidimo protokolus ir perdavė juos nagrinėti Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnybai.


Išnagrinėjusi bylas Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba už pakartotinius Produktų saugos įstatymo pažeidimus UAB „Nersama“ skyrė 2750 litų, o UAB „Viskas už vieną eurą“ – 5000 litų baudas. Pažymėtina, kad 2012 metais UAB „Viskas už vieną eurą“ už Produktų saugos įstatymo pažeidimus Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba skyrė jau trečią baudą.

Kontaktinis (-iai) asmuo (-enys):
Vitas Ūsas
Atstovas viešiesiems ryšiams
Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba
Tel.: 2121494
[email protected]

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Aldona
2020-03-16 11:27
Vyresnio amziaus zmones jau baigia istrucyti dabar kibs i mazuosius
Aldona
2020-03-16 11:27
Vyresnio amziaus zmones jau baigia istrucyti dabar kibs i mazuosius