Šiuo metu Kinija susiduria su vaikų kvėpavimo takų ligų, įskaitant plaučių uždegimą, protrūkiu. Nauji susirgimai jau fiksuojami ir Europos valstybėse. Kaip atpažinti plintantį plaučių uždegimą ir apsisaugoti?
Dažniausiai pasitaikantys simptomai
Express.co.uk duomenimis, užsikrėtusieji mikoplazmine pneumonija paprastai skundžiasi gerklės skausmu, silpnumu, greitu nuovargiu, pakilusia temperatūra, kosuliu, galvos skausmu.
„Jaunesniems nei penkerių metų vaikams gali atsirasti kitokie simptomai nei suaugusiesiems. Vaikams dažniau pasireiškia čiaudulys, užsikimšusi ar varvanti nosis, gerklės skausmas, ašarojančios akys, švokštimas, vėmimas ir viduriavimas“, – pasakoja vaistininkas Abbas Kanani ir priduria, kad taikant tinkamą gydymą dauguma pacientų sėkmingai pasveiksta, vis dėlto, kai kurie patiria komplikacijų.
Pasak NHS pas šeimos gydytoją turėtumėte registruotis jeigu:
- kosėjate ilgiau nei 3 savaites,
- kosėjate krauju,
- juntate krūtinės skausmą,
- jaučiate dusulį.
Kaip apsisaugoti?
Riziką susirgti plaučių uždegimu galite sumažinti laikydamiesi vos keleto paprastų patarimų.
1. Pasiskiepykite nuo pneumokokinės infekcijos.
2. Dažnai plaukite rankas, ypač nusikosėję, pasinaudoję tualetu ir prieš valgydami ar ruošdami maistą.
3. Venkite rūkymo. Tabakas kenkia plaučių gebėjimui kovoti su infekcijomis. Nustatyta, kad rūkantys žmonės turi didesnę riziką susirgti plaučių uždegimu.
4. Kadangi plaučių uždegimas dažnai pasireiškia po kvėpavimo takų infekcijų, atkreipkite dėmesį į bet kokius simptomus, kurie išlieka ilgiau nei kelias dienas po peršalimo.
5. Pasirūpinkite, kad būtų gerai kontroliuojamos esamos sveikatos būklės, pavyzdžiui, astma, diabetas ir širdies ligos.
6. Pasirūpinkite sveiku gyvenimo būdu – sportuokite, sveikai maitinkitės, vėdinkite namus ir laikykitės asmeninės higienos.
2023-12-07 09:49