Vėžys - klastinga liga, kuri net ir įveikta gali atsinaujinti. Onkologiniai susirgimai turi didžiausią tikimybę grįžti praėjus tam tikram laiko tarpui po gydymo. Ypač jei žmogus neskiria dėmesio sveikai mitybai, nestiprina imuniteto ir iš esmės nekeičia gyvenimo būdo. Laidos „Sveikata.lt“ komanda dalinasi patarimais, kaip užkirsti kelią vėžinių ląstelių atsinaujinimui.
Sveikos gyvensenos stoka
Šiuo metu, yra padaugėję ne tik onkologijos, bet ir visų ligų pacientų. Žmonės turi vis daugiau gretutinių ligų ir gydytojai jau gali daryti išvadą, jog žmonės nėra sveiki.
Onkologinėms ligoms atkrytis yra gana dažnas reiškinys. Žmonės dažnai nežino, jog būtent atkrytis yra tas skirtumas, kuris atskiria onkologinę ligą nuo bet kokios kitos. Jei pavyzdžiui, prasirgus plaučių uždegimu, jis gali daugiau nebepasikartoti, onkologinė liga gali lydėti visą gyvenimą. Vėžys gali išsivystyti dėl sutrikusios ląstelių veiklos, o navikai atsirasti tiek gerybiniai, tiek piktybiniai. Būtent pastarieji turi savybę ląsteles paleisti į kraują, o jos – nukeliauti į bet kurią organizmo vietą ir ten pažeisti svarbius organus, pvz.: plaučius, kepenis ir pan. Todėl net ir pasveikus, yra tikimybė, jog šių blogų ląstelių vis dar liko kraujyje ir jos bet kada gali pradėti daugintis. Dėl šios priežasties onkologinės ligos gydymas, o vėliau ir stebėjimas yra labai ilgas. Tai trunka ne trumpiau, kaip penkerius metus.
Sveikata – paciento rankose
Kiekvienas onkologijos atvejis yra labai skirtingas. Vieniems pacientams gydymas gali trukti trumpai, pvz.: atliekama tik operacija, o kitiems – reikalingos ilgos ir varginančios, kartais net dešimtis metų trunkančios terapijos. Kartu su gydymu pacientai yra stebimi. Jeigu liga negrįžta ir nėra matomi jokie ligos progresijos požymiai, gydytojai gali teigti – pacientas pasiekė remisiją. Tačiau jeigu pastebima, jog liga vėl formuojasi, atsiranda tam tikri dariniai, židiniai ar organų pažeidimai, gydytojai konstatuoja atkrytį ir atnaujina gydymą.
Jeigu išsivysto piktybinis procesas – nekontroliuojamas ląstelių dauginimasis, vadinasi kažkas organizme yra sutrikę. Tokie pakitimai gali būti ilgalaikiai, kurie atsiranda dėl netinkamo gyvenimo būdo. Jeigu prieš susergant gyvenimo būdas buvo netinkamas, tuomet jį reikia keisti. Prižiūrėti savo mitybą, įnešti daugiau fizinio aktyvumo ir judėjimo – kad sąlygos vėžinių ląstelių atsinaujinimui būtų kuo blogesnės. Specialistai teigia, jog nuo pat gydymo pradžios pacientai turėtų laikytis sveikos gyvensenos. Sveikame kūne yra mažiau gretutinių ligų, o piktybinių ląstelių dauginimosi procesas tampa sudėtingesnis. Tačiau, kad būtų galima pasiekti tokio rezultato, pats pacientas turi įdėti daug pastangų. Gydytojas yra matomas vos kartą ar kelis per mėnesį, o visas kitas laikas yra skirtas pačiam pacientui, kuomet jis gali su savimi dirbti ir dėl savęs stengtis.
Alternatyvios medicinos stebuklas
Alternatyvūs gydymo būdai vis dar dažnai vadinami senąją medicina arba gydymu žolelėmis. Tačiau ši, dabar jau mokslo, šaka, apima daug daugiau – gyvenimo būdą, aplinką, absoliučiai visus sveikatinimo metodus kuriuos darome patys. Fitoterapija yra viena iš alternatyviosios medicinos rūšių. Nors tai yra pakankamai jaunas mokslas, galime pasidžiaugti, jog jau turime kompetentingų specialistų. Vartojant gydomuosius augalus labai svarbus jų tarpusavio poveikis ir sunormuotos dozės, nes gydantis augalas, vartojamas netinkamai, gali tapti nuodu organizmui. Šiandien Lietuvos mokslininkai kartu su žmonių problemomis eina koja kojon ir kuria įvairius vaistinius preparatus ir papildus, kuriuose yra fiksuotos dozės aktyviųjų medžiagų.
Naudojant bet kokius papildus, nesvarbu ar jie žoliniai ar ne, pirmiausia šie preparatai turi būti saugūs ir pacientui padėti, o ne kenkti. Kaip jau išsiaiškinome, onkologinės ligos gali atsinaujinti, todėl kovai su atkryčiu šiuo metu jau yra sukurti papildai su ugniažole, kurie ne tik sukuria sudėtingas sąlygas vėžinių ląstelių atsinaujinimui, bet ir yra praėję saugumo kontrolę, vadinasi jų vartojimas – visiškai saugus.
Liaudies medicinoje aplink mus augantys augalai medicinoje jau yra naudojami labai daug metų, tačiau ne aktyviam gydymui, o būklės palengvinimui. Patys pasiskyrę gydymą ir pavyzdžiui mėnesį laiko gerdami ugniažoles, onkologinės ligos neišgydysime. Vis dėlto vėžinio susirgimo gydymas reikalauja tradicinės medicinos įsikišimo. Tačiau tuomet, kai aktyvus gydymas baigiasi, prasideda atkryčio vengimas. Būtent šiame etape reikėtų kreiptis į fitoterapijos specialistus, tam kad jie parinktų tinkamiausius papildus, kuriuose yra teisingai sunormuota ugniažolė. Žoliniai preparatai yra pats naudingiausias katalizatorius, paskatinantis teigiamų procesų vyksmą organizme tuomet, kai pasirenkame sveiką gyvenimo būdą. Tačiau šie papildai turi būti paruošti augalų savybes išmanančių specialistų, kitu atveju didelės dozės ar netinkamas paruošimo būdas gali tapti labai didelių problemų priežastimi.
Laida „Sveikata.lt“ – kiekvieną šeštadienį, 9 val. 30 min, per TV3!
Liežuvis turi apie 9000 skonio receptorių. Skonis geriausiai skiriamas esant 24 laipsniams Celsijaus
Kitas faktas
Komentarai