Šlapimo nelaikymas – problema, apie kurią vengiama kalbėti garsiai

Partnerio turinys
Šis turinys inicijuotas projekto partnerio
Šlapimo nelaikymas – problema, apie kurią vengiama kalbėti garsiai

Šlapimo nelaikymas – svarbi problema, apie kurią žmonės kalba itin nenoriai. Visuomenėje šlapimo nelaikymas vis dar yra tapatinamas su garbingu amžiumi. Ekspertai teigia, kad šios problemos turinčių žmonių amžius vis jaunėja. Laida „Sveikata.lt“ šį sekmadienį supažindins jus su inovatyviomis priemonėmis, kurios gali užtikrinti komfortą ir saugumą kiekvieną dieną. 

 

Apsaugą nuo pratekėjimo teikiančios įmonės „Dailee“ atstovai Tomas Jancevičius ir Jonas Vencpolis tvirtina, kad šlapimo nelaikymo problemos moterims gali prasidėti net nuo 18 metų, o po gimdymo ši problema dar labiau suaktyvėja. Vidutinis amžius, kuomet šlapimo nelaikymas pasireiškia vyrams yra 40 – 45 m. 

 

Šiuo metu vaistinėse galima įsigyti apsaugos priemonių, kurios užtikrina saugų šlapimo sulaikymą. Pasak pašnekovų, renkantis apsaugos priemones, yra labai svarbu atkreipti dėmesį į tris aspektus: „Svarbu yra įvertinti ar pacientas yra mobilus, kokia ir kokio dydžio yra jo problema, ir svarbiausia – drabužių apimtis. Apsaugos dydį rišame prie drabužių dydžio, nes tik tinkamas dydis užtikrina nepratekėjimą. Pavyzdžiui, jei apsauga per didelė – nemaža tikimybė, kad šlapimas pratekės, jei per maža – nuo trinties gali atsirasti odos problemų“. 

 

Kita Laidos pašnekovė „Maltos Ordino“ slaugytoja Rita Zvicevičiūtė teigia, kad problema yra didelė dėl to, jog joks pacientas nenori apie tai šnekėti. Išsiaiškinus apie šlapimo nelaikymą, labai sunku įtikinti nešioti apsaugą: „Pacientai dažnai negali susitaikyti su tuo, kad jie nelaiko šlapimo, baiminasi, jog apsauga matysis per drabužius. Tuomet tenka įtikinti, o rezultatas visuomet būna toks pat – pacientai lieka patenkinti, pajunta didesnę judėjimo laisvę, nebesijaučia pririšti prie namų“. 

 

Plačiau apie inovatyvių apsaugos priemonių pritaikymą išgirsite jau šį sekmadienį, 9 val. ryte, laidoje „Sveikata.lt“ per TV3!

Komentarai

Ar žinote, kad...

60 sekundžių - tiek laiko paprastai reikia kraujo ląstelei apkeliauti visą organizmą

Kitas faktas