Ką turėtume žinoti apie savo imunitetą, kad jis tarnautų tinkamai?

Partnerio turinys
Šis turinys inicijuotas projekto partnerio
Ką turėtume žinoti apie savo imunitetą, kad jis tarnautų tinkamai?

Peršalimo ligos nėra tokios „nekaltos“ kaip gali pasirodyti, o kartais – komplikuotis į labai rimtas ligas. Laidos „Sveikata.lt“ rubrikoje „Sveikatos komanda“ kartu su „Gintarinės vaistinės“ vaistininke Laura kalbėsime būtent apie tai.

 

Problema yra ta, kad pradėjus sloguoti, ar vos pakilus temperatūrai, retas žmogus iš karto eina pas gydytoją. Dažniausiai pasirenkame pagulėti lovoje ar dar blogiau – iš viso nieko nekeičiame ir toliau dirbame, varginame organizmą. Dažnai žmonės sako, kad pas gydytoją apsilankyti neturi laiko, sunku suderinti gydytojo ir savo grafiką. Tačiau „Gintarinės vaistinės“ vaistininkė teigia, jog išeitis visuomet yra – tai vizitas pas vaistininką: „Jei žmogus jau pastebėjo pirmuosius simptomus, kas būtų sausas ar šlapias kosulys, sloga, užsikimšusi nosis, galvos skausmas ar kai kuriais atvejais – temperatūra, žinoma, kad tokiu atveju reikėtų pradėti imtis priemonių, ar ieškoti pagalbos. Ir tikrai, dažniausiai ta pirmoji pagalba ir yra kreipimasis į vaistininką. Na, o vaistininko vaidmuo yra palaikyti ryšį su pacientu. Išklausius visą ligos istoriją, eigą, paciento poreikius – pritaikyti jam tinkamus vaistus arba užsiimti prevencija, kuri jam būtų reikalinga“.

 

Vaistininkas taip pat gali nuspręsti, kur yra simptomų riba, kuomet pacientas dar gali gydytis vaistinėje įsigytais vaistais, o kada – jau privalo kreiptis į gydytoją, kad uždegimas nesikomplikuotų.

 

O kokias prevencijos priemones rekomenduoja gydytojai bei vaistininkai? Ką turėtume žinoti apie savo imunitetą, kad jis tarnautų tinkamai? Apie tai rubrikoje „Sveikatos komanda“.

 

Laida „Sveikata.lt“ – kiekvieną šeštadienį 9:30, per TV3!

Komentarai

Ar žinote, kad...

Alkio jausmas atsiranda praradus 1% organizmo vandens. Netekus organizmui daugiau kaip 5% vandens, žmogus praranda sąmonę, o daugiau 10% - mirti

Kitas faktas