Gydytojų patarimai: kaip išlaikyti kraujo krešėjimo pusiausvyrą

Gydytojų patarimai: kaip išlaikyti kraujo krešėjimo pusiausvyrą

Širdies ir kraujagyslių ligos – viena pagrindinių mirties priežasčių Europoje ir Lietuvoje. Teigiama, kad nuo šių ligų ar jų komplikacijų miršta daugiau nei pusė – net 55 procentai mūsų šalies gyventojų. O viena dažniausių mirties priežasčių – kraujo krešuliai (trombai). Šį sekmadienį, laidoje „Sveikata.lt“, kalbėsime apie tai, kaip išlaikyti kraujo krešėjimo pusiausvyrą, kokių prevencinių priemonių imtis.

 

Laidos pašnekovė, gydytoja Regina Žukauskienė teigia, kad kovojant su Covid-19 virusu, dėl pasikeitusių gyvenimo sąlygų, daugelis žmonių skundžiasi, jog patiria emocinę įtampą, kuri tampa itin dideliu krūviu nervinei sistemai ir širdžiai: „Negalėčiau įvardinti ligos, kuriai blogos įtakos nedarytų stresas. Mes labai dažnai girdime, jog susinervinus žmogų ištiko infarktas arba insultas. Kodėl taip yra? Todėl, kad aterosklerozė, esanti kraujagyslėse, suformuoja aterosklerozines plokšteles. Susinervinus ir pakilus spaudimui, jos gali plyšti, na, o tuomet prie jų limpa įvairios medžiagos, atsakingos už kraujo krešumą“.

 

Gydytoja teigia, kad laukti, kol organizmas pats pradės siųsti rimtus signalus, negalima: „Jei kalbame apie širdies ligas, galimą infarktą, tai simptomai prieš jį dažniausiai būna spaudimo jausmas už krūtinkaulio, skausmai plintantys į kairę ranką ar apatinį žandikaulį. Jei kalbame apie galvos smegenų kraujotaką ir insultą, tuomet gali atsirasti galvos svaigimas, skausmai, mirgėjimo akyse epizodai. Tačiau tai kraštutiniai simptomai. Vos pajutus kažką neįprasto, reikėtų kreiptis pagalbos į gydytojus“.

P

lačiau apie kraujo krešėjimą ir jo prevenciją jau šį sekmadienį, 9 val. ryte, laidoje „Sveikata.lt“ per TV3!

Komentarai

Ar žinote, kad...

60 sekundžių - tiek laiko paprastai reikia kraujo ląstelei apkeliauti visą organizmą

Kitas faktas