Vyrų dietos ypatumai: kuo ir kaip maitinti antrąją pusę, kad ji sulieknėtų?

Ką daryti, jeigu gražaus stoto vyras virto sunkiai šnopuojančiu storuliu? Skatinimai pasirūpinti savo figūra dažniausiai neduoda jokių rezultatų, todėl moterims tenka viską imti į savo rankas. Ką joms galima patarti?

Pirma (ir pati svarbiausia) taisyklė: negąsdinkite vyro žodžiu „dieta“

Stiprioji lytis to nepakenčia. Kaip rodo italų žurnale „Dimagrire“ („Lieknėjimas“) paskelbti duomenys, tik 15% vyrų kartais sutinka laikytis dietos su savo antrąja puse. 25% įsitikinę, kad visa tai – „bobų reikalas“. 30% apie jokias dietas net ir girdėti nenori. Paaiškėjo, kad į vyrų nekenčiamiausių produktų sąrašą patenka jogurtai, žalios salotos ir javai, todėl moterims galima patarti tiek viena: nereikia jų versti daryti to, kas jiems taip nepatinka – efekto tikrai nebus. Pamirškite ultimatumus ir draudimus – pasinaudokite tuo, kad vyrai retai kada gamina maistą patys, o iš šaldytuvo pirmiausiai ima tai, kas padėta matomiausioje vietoje. Pakoreguokite meniu.

Antra taisyklė: nesistenkite iš jo padaryti vegetaro

Normaliam vyrų aktyvumui būtini baltymai (1-2 g baltymų kiekvienam kūno masės kilogramui, esant normaliam svoriui. Antsvorio skaičiuoti nereikia). Norint gauti 20 g baltymų, reikia suvalgyti 100 g mėsos, 130 g žuvies arba 90 g lęšių. Gyvulinės kilmės baltymai turėtų sudaryti pusę paros normos. Likusią pusę galima gauti iš riešutų, ankštinių kultūrų ir grybų.

Turėkite omenyje, kad mėsa – tai ne tik riebūs muštinukai, o vištiena – ne vien prekybos centre keptos šlaunelės. Galima garų puode paruošti išpjovą, arba iš pradžių pamarinuoti mėsą ir kepti ją orkaitėje. Vyras įvertins, nes bus tikrai labai skanu.

Pasirūpinkite, kad raudonos mėsos vyro racione būtų mažiau (t.y. kad per dieną jos kliūtų ne daugiau kaip vieną kartą). Raudoną mėsą galima kuo puikiausiai pakeisti vištiena (neriebiomis jos dalimis, be odelės) arba kalakutiena. Ir nustokite gaminti makaronus su mėsa – dietologų teigimu, toks patiekalas yra visiškai nenaudingas. Mėsą daug geriau patiekti su žalumynais ir daržovėmis (išskyrus bulves).

Trečias patarimas: skatinkite susidomėjimą žvejyba


Dietologai rekomenduoja 2-3 kartus per savaitę mėsą pakeisti žuvimi. Žinoma, su tokiomis permainomis sutinka ne visi vyrai, todėl jeigu jūsų antroji pusė mėgsta žvejoti – skatinkite susidomėjimą šia pramoga (vyras ne tik pailsės gryname ore, bet ir mieliau valgys savo paties pagautą žuvį).

Jeigu antroji pusė žvejoti nemėgsta, galima pasiūlyti „mėsingos“ žuvies (pavyzdžiui, tuno), dažniau įtraukti į racioną jūros gėrybių.

Ketvirtas patarimas: kontroliuokite patiekalų riebumą

Vartokite mažiau gyvulinės kilmės riebalų – jų perteklius tampa ne tik antsvorio, bet ir problemų su širdimi priežastimi. Nupjaukite nuo mėsos matomus riebalus, pirkite neriebius pieno gaminius, pamirškite įprotį kepti svieste. Jeigu galite, pasistenkite išbraukti iš meniu dešrą ir dešreles – šiuose produktuose riebalų yra daugiau kaip 30 %.

Nesočiosios riebalų rūgštys omega-3 ir omega-6 yra daug naudingesnės. Geriausi jų šaltiniai – tai jūros žuvis, augalinis aliejus ir riešutai. Kita vertus, net ir šiuos produktus reikėtų vartoti saikingai (1 valgomasis šaukštas aliejaus turi beveik 20 g riebalų, o vyrui, kuris nedirba jokio sunkaus fizinio darbo, jų reikėtų suvartoti ne daugiau kaip 90 g per dieną. Pusę suvartojamų riebalų turėtų sudaryti gyvulinės kilmės riebalai, kitą pusę – augalinės).

Penkta taisyklė: į meniu įtraukite daugiau ląstelienos

Retas iš mūsų ląstelienos suvartoja tiek, kiek reikia – o juk ji būtina normaliai širdies ir virškinamojo trakto veiklai, normaliam svoriui palaikyti. Per dieną jos reikėtų suvartoti po 25-30 g.

Mėsoje ir kitame „vyriškame“ maiste ląstelienos nėra, o štai daržovėse, vaisiuose ir košėse – apstu. Bet kaip priversti vyrą vartoti daugiau ląstelienos, jeigu jis įsitikinęs, kad geriausios daržovės yra koldūnai? Tik gudrumu... Gaminkite troškinius ir salotas, pasiūlykite užkąsti riešutų ir džiovintų vaisių. Na, o jeigu ir tai nepadės, priminkite, kad ląstelienos trūkumas gali baigtis hemorojumi. Dažniausiai šio gąsdinančio argumento pakanka, kad antroji pusė susimąstytų ir daugiau dėmesio skirtų savo mitybai.

Būkite sveiki!

» Rašyti komentarą