Kaip rūpintis savimi po prostatos operacijos?

Paprastai išoperavus prostatą, į šlapimo pūslę įvedamas kateteris, kurio pagalba gydytojas gali stebėti išbėgantį iš pūslės šlapimą. Įsitikinus, kad operacija buvo sėkminga, ir jokių pakitimų šlapime nėra, kateteris pašalinamas. Žinoma, šiokių tokių nepatogumų pacientui vis dar lieka, nes organizmas turi prisitaikyti prie pooperacinių pokyčių, o ir randai bei operacijos pjūviai sugyja tikrai ne per kelias dienas. Normalus šlapinimasis turėtų prasidėti maždaug po 6 ar 8 savaičių, priklausomai nuo prostatos, kuri pas kiekvieną vyrą yra individuali.

Išvykstant iš ligoninės (dažniausiai kelios dienos po kateterio ištraukimo), gydytojai visuomet pateikia pacientui nurodymus, kaip rūpintis savimi namuose. Tačiau tikriausiai svarbiausias dalykas – pakankamai ilsėtis, kad organizmas sustiprėtų ir nedirbti fizinių darbų, kad nepažeistumėte po operacijos gyjančių žaizdų.

Prostatos operacijos tikslas – atstatyti tikslų funkcinį šlapimo pūslės išsituštinimą. Nepaisant to, kad operacija praėjo visiškai sėkmingai, nereikėtų tikėtis, jog šlapinimosi funkcija atsistatys per kelias dienas. Gali būti, kad grįžę į namus pastebėsite keistų simptomų, pavyzdžiui, kraujo priemaišų šlapime. Tai – visiškai natūralus gijimo procesas. Palaipsniui šlapimas taps vis švaresnis ir skaidresnis. Kad šlapimas greičiau prasiplautų, galima gerti daugiau vandens: skysčiai skatins šlapimo išsiskyrimą ir apsaugos nuo krešulių susidarymo. Tačiau šiuo klausimu reikėtų pasitarti su gydytoju. Kartais pasitaiko, kad gyjant žaizdai susidaro kraujo krešuliai, užkemšantys šlaplę ir trukdantys šlapimo ištekėjimui. Tokiu atveju būtina kuo skubiau kreiptis į jus operavusį gydytoją arba vykti į ligoninę, kur jums suteiks skubią pagalbą.


Po operacijos neretai pasireiškia dar vienas nemalonus simptomas: naktinis šlapinimasis. Padažnėjęs šlapinimasis palaipsniui praeina, kuomet pūslės sienelė atsistato ir sugrįžta į pradinę padėtį. Kai kurie vyrai skundžiasi dar vienu požymiu: pajutę norą šlapintis, jie kurį laiką to negali padaryti. Tai visiškai normalu ir praeina su laiku.

Kaip ir po kiekvienos operacijos, taip ir išoperavus prostatą, gali pasitaikyti įvairių infekcijų, kurias atpažinti galima iš pakitusio šlapimo: jis būna drumstas, su gleivių priemaišomis. Neretai pakyla ir temperatūra. Todėl po operacijos patariama periodiškai išsitirti šlapimą.

Dažniausiai visi nemalonūs pooperaciniai simptomai praeina maždaug 6-8 savaičių bėgyje, tačiau kada atsistatys normali šlapinimosi funkcija, priklauso nuo kelių faktorių:

 

  •     Uždegimų šlapimo pūslėje ir audiniuose
  •     Šlapimo pūslės sienelės atsistatymo greičio
  •     Šlapimo pūslės kakliuko patinimo
» Rašyti komentarą
» Komentarai
Ričardas
2024-01-19 13:03
Sveiki,po prostatos piktybinis vėžio 2 stadijos operacijos turiu pasekmiu,jau praėjo 1m ir 3mėn,pagerėjimą jaučiu ant paketu sumažėjimo,bet fiziškai psihologiškai lytiškai pasekmės,nieko negaliu padaryti ir dešinės peties pusės peties supalirižuota,ką daryti?,baigiu išprotėti,dirbti mylėtis sportuoti noriu,bet neįmanoma,prašau pagalbos,ačiu.([email protected])
Jonas
2024-01-03 16:44
Kiek laiko po operacijos dar negalėsiu dirbti ( kiek laiko biletenis)
Ausra
2022-12-06 16:33
Kiek laiko biletenis.ar i baseina pirtis galima
Darius
2022-02-16 00:44
Ištraukus kateteri,didelis slapimo nelaikimas ir labai silpna srove,priš operacija buvo gera
Valdas
2021-12-07 17:15
Kada po operacijos prostatos galima mylėtis ?